Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Przemienniki częstotliwości od strony praktycznej

 • Modernizacja czyszczarki do drewna
  2019.01.24
  Modernizacja czyszczarki do drewna

  Czyszczarka do drewna polskiej produkcji powstała dość dawno i należało dostosować ją do potrzeb nowego właściciela. Materiały i technologie stosowane w przemyśle meblarskim bardzo się zmieniły. Powszechne dawnie meblościanki odeszły w zapomnienie. Popularne sprzęty wykonywane są obecnie z płyty MDF obrabianej na maszynach CNC i pokrywanej na gorąco folią PCW. Często nakłada się też powłoki lakiernicze. 

 • Uszkodzenia spowodowane przekroczeniem napięcia zasilania
  2018.05.24
  Uszkodzenia spowodowane przekroczeniem napięcia zasilania

  Uszkodzenia spowodowane przekroczeniem napięcia zasilania

 • Bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC motor) z magnesami trwałymi (PM) –naprawa
  2018.04.05
  Bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC motor) z magnesami trwałymi (PM) –naprawa

  Bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC motor) z magnesami trwałymi (PM) przeważa nad silnikem indukcyjnym charakterystyką momentu przy małych prędkościach obrotowych oraz brakiem poślizgu. Zalety te okupione są bardziej skomplikowaną budową. Silnik indukcyjny to tylko żelazo, drut i łożyska, natomiast w silniku BLDC potrzebny jest układ komutacji. Zamiast węglowych szczotek i mechanicznego komutatora przełączaniem uzwojeń sterują czujniki hallotronowe i obwody mocy oparte na półprzewodnikach. Hallotrony znajdują się w silniku, a ich umieszczenie jest krytyczne dla jego prawidłowej pracy.

 • Naprawa Falownika LENZE 8600
  2018.03.02
  Naprawa Falownika LENZE 8600

  Firma Lenze od lat jest uznanym producentem rozwiązań napędowych, w tym oczywiście falowników. Z jej produktów korzystają wytwórcy maszyn dla wielu gałęzi przemysłu. Falownik Lenze serii 8600 (dokładnie model 8606E, 5,5kW) przez dwadzieścia dwa lata napędzał koło zamachowe specyficznej gilotyny - najpierw jakieś 15 lat w Szwecji, potem w naszym kraju. Nieco archaicznie wyglądająca skrzynka przetrwała tak długi okres prawdopodobnie bez żadnej usterki. W końcu nastąpiła pierwsza awaria - rano przy próbie załączenia falownik nie zareagował na podanie napięcia, a sterownik PLC zgłosił błąd napędu

 • Oko w oko z dinozaurem - Commander SE
  2017.11.09
  Oko w oko z dinozaurem - Commander SE

  Commander SE to bardzo popularna marka falowników z długą tradycją. Trafił mi się do przeprogramowania przedstawiciel zasłużonej serii SE zainstalowany w dość prostej aplikacji. Chciałem w nim uruchomić prędkość stałą lub JOG, co zwykle jest czynnością banalnie prostą. W tym jednak przypadku sprawy miały się zupełnie inaczej.

 • Perypetie z przekaźnikiem bezpieczeństwa -cz 2
  2017.02.20
  Perypetie z przekaźnikiem bezpieczeństwa -cz 2

  Kolejna historia o module bezpieczeństwa z rodziny XPS. Tym razem XPS-AF - jest on prostszy od opisanego wcześniej ATE. Dokumentacja jest dostępna pod linkiem http://docs-europe.electrocomponents.com/webdocs/00bd/0900766b800bd1a6.pdf . Także w tym urządzemiu wyjścia są zdwojone dla zapewnienia niezawodnego wyłączenia. Oczywiście oba wewnętrzne przekaźniki wyjściowe powinny pracować równocześnie - jest to istotą redundancji.

 • Perypetie z przekaźnikiem bezpieczeństwa -praktyka elektryka
  2017.02.06
  Perypetie z przekaźnikiem bezpieczeństwa -praktyka elektryka

  Ostatnio dostałem zgłoszenie, że maszyna (dość prosta obrabiarka CNC) nie daje się załączyć. Gdy przybyłem na miejsce, problem był już zlokalizowany: z przekaźnika Schneider XPS ATE 5110 wydobywał się dym o nieprzyjemnym zapachu. Maszyna niezbyt stara, ale już po gwarancji. Po zdjęciu przekaźnika z szyny montażowej okazało się, że plastik obudowy zdążył się stopić. Nie pozostało nic innego, jak zamówić nowy przekaźnik.

 • Regulacja momentu w pętli sprzężenia z enkoderem
  2015.08.03
  Regulacja momentu w pętli sprzężenia z enkoderem

  Jak wiadomo, mechaniczna prostota budowy klatkowego silnika indukcyjnego okupiona jest jego licznymi ograniczeniami. Jedną ze słabych stron tej niezwykle popularnej maszyny jest charakterystyka momentu obrotowego w funkcji prędkości. Jedynym bezpiecznym stanem pracy takiego silnika jest bieg z prędkością bliską synchronicznej. Nadmiernie obciążony silnik po prostu zatrzyma się i uszkodzi, o ile nie zdąży zadziałać zabezpieczenie. W sytuacjach, gdzie poślizg jest pożądany, np. naciąganie czy nawijanie lin, folii i podobnych materiałów, niezbędny jest inny typ silnika, a w prostszych zastosowaniach - cierne sprzęgło przeciążeniowe.

 • Wrzeciono frezarskie - modernizacja
  2015.07.20
  Wrzeciono frezarskie - modernizacja

  Falowniki są przydatne w wielu różnorodnych zastosowaniach. Ale czasami są prawie niezastąpione. Tak jest, gdy potrzebujemy uzyskać obroty silnika powyżej 3000/min. Jest to niezbędne m. in. w maszynach do obróbki drewna - wysoka prędkość freza czy piłki zapewnia równe cięcie, bez zadziorów i pęknięć. Przekładnia pasowa zwiększająca obroty narzędzia stwarza specyficzne problemy - drgania wynikające z dużych momentów bezwładności wirujących części oraz niesymetryczne obciążenie łożysk przez napięte paski. Potrzebny jest prąd o wyższej niż 50Hz częstotliwości do bezpośredniego zasilenia specjalnego silnika. Odpowiedzią techniki na to zapotrzebowanie były w zamierzchłych czasach przetwornice dwumaszynowe (inaczej - elektromaszynowe), które potrafiły zwielokrotnić częstotliwość sieci.

 • Naprawa falownika ELVOVERT VS
  2014.10.02
  Naprawa falownika ELVOVERT VS

  Falownik ELVOVERT VS znalazł zastosowanie w wysokoobrotowej frezarce produkcji czechosłowackiej. Zasila on wrzeciono o mocy 2,2kW napięciem o częstotliwości 300Hz. W szafie wyróżniał się kolorem wśród siermiężnego osprzętu elektrycznego z czasów RWPG. Z pewnością w tamtych czasach był technologicznym "rodzynkiem", a na jego zakup za drogocenne dewizy musiały wydać zgodę najwyższe władze partyjne i państwowe CSRS. Nawet z "kapitalistycznej" perspektywy falowniki nie były wtedy tanie, ale za to solidnie wykonane miały pracować wiele lat, bo nie było jeszcze znane pojęcie "celowego postarzania produktu".

| 1 | 2 | następna

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
falowniki24.info.pl/artykuly/art-228.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE