W poprzednim artykule zaprezentowaliśmy sposób sterowania pracą falowników Mitsubishi serii FR-D700 za pomocą zacisków sterujących oraz panelu operatorskiego. Teraz w podobny sposób przedstawimy powyższe zagadnienia w odniesieniu do falowników EATON serii DC1.
Poniżej prezentujemy Państwu kolejny artykuł z serii, w którym omówimy podstawową konfigurację i obsługę wybranej serii falowników. Jakiś czas temu zajmowaliśmy się przemiennikami LG serii iG5A, teraz przyszła kolej na falowniki Mitsubishi serii FR-D700. W artykule przedstawimy w jaki sposób sterować pracą falownika za pomocą wbudowanego panelu operatorskiego oraz jak podłączyć zaciski sterujące i skonfigurować przemiennik, aby móc sterować jego pracą za pomocą zewnętrznych przełączników i zadawać częstotliwość wyjściową poprzez zewnętrzny potencjometr.
W artykule przedstawiamy Państwu nową formę prezentacji oferty firmy ZAWEX za pomocą filmików umieszczanych na paltformie YouTube. Na fimikach będziemy zamieszczać zarówno prezentacje dostępnych w ofercie falowników, jak również akcesoriów do nich oraz przetwornice napięcia, elementy instalacji PV, a taże siliniki elektryczne i wentylatory.
W artykułach dostępnych na naszym portalu już wielokrotnie opisywaliśmy sposoby sterowania różnych modeli falowników za pomocą wbudowanego panelu operatorskiego oraz zacisków sterujących, pod które podłączaliśmy przełączniki i potencjometr do zadawania częstotliwości wyjściowej. Zauważyliśmy jednak, że do tej pory bardzo mało uwagi poświęciliśmy jakże popularnej na naszym rynku serii falowników LG iG5a. Teraz przyszedł czas nadrobienia zaległości, w związku z czym poniżej prezentujemy Państwu artykuł przedstawiający w jaki sposób podłączyć i ustawić parametry przemiennika częstotliwości serii iG5a, tak aby można było sterować jego pracą wykorzystując do tego wbudowany panel operatorski oraz podłączone pod zaciski przełączniki i potencjometr.
W dzisiejszym artykule zamieścimy zbiór porad wideo przedstawiających przykłady konfiguracji falowników LENZE serii i500. W filmikach zaprezentujemy możliwości przemienników serii i500, porównamy dostępne model urządzeń, pokażemy w jaki sposób przeprowadzić ich podstawową konfigurację, sterować nimi za pomocą zacisków oraz panelu sterującego, a także w jaki sposób połączyć je z komuterem PC i za jego pomocą je programować i sterować ich pracą.
Po przeprowadzeniu wszystkich czynności zawiązanych z fizycznym montażem falownika w danym miejscu, podłączeniu przewodów silnikowych, zasilających oraz sterujących zaleca się ponowne sprawdzenie poprawności wszystkich przeprowadzonych czynności zgodnie z procedurą przedstawioną w liście kontrolnej podłączenia falownika. Poniżej zamieszczamy listę dedykowaną do falownika LG M100, jednak po drobnych modyfikacjach można ją z powodzeniem wykorzystać również dla innych falowników.
Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem popularnych programów do monitoringu, obsługi i programowania przemienników częstotliwości. W tym artykule przedstawimy cztery programy dostarczone przez najpopularniejszych producentów falowników na naszym rynku, a będą to: DriveView od firmy LG, SoMove od Schneider Electric, EasyStarter od firmy Lenze oraz MCT10 od Danfoss. Zachęcamy do czytania i komentowania.
Nasz telefon coraz częściej służy nam nie tylko w codziennym komunikowaniu się z naszymi bliskimi czy z klientami. Dzisiaj w takich branżach jak automatyka czy elektryka wykorzystywane są one codziennie do ułatwiania sobie pracy, pomocy w obliczeniach projektowych oraz czynnościach serwisowych. O najciekawszych aplikacjach na telefony oraz tablety pisaliśmy już ostatnio, dzisiaj chcemy nieco uzupełnić wcześniejszą listę najpotrzebniejszych aplikacji o kolejne propozycje programów, a będą to: DroidTesla, elCALC, Electrical Calculasions Pro oraz Inżynieria Elektryczny Elektronika Kalkulator.
Niektórzy nazywają go sterownikiem PLC, niektórzy mówią że jest to tylko programowalny przekaźnik. W tym artykule nie będziemy jednak dywagować nad słusznością określenia opisywanego sterownika ale skupimy się nad jego opisem technicznym. Jeśli planujemy zacząć przygodę z programowaniem sterowników PLC to idealną propozycją na początek jest właśnie LOGO od Siemensa.
Bez smartfonu z domu nie wychodzi obecnie większość ludzi. Potrzebujemy go nie tylko w celu komunikacji - smartfon jest urządzeniem pomocnym także w codziennej pracy. Użyteczne aplikacje przydają się w ramach wykonywania konkretnego zawodu jak na przykład zawodu elektryka lub automatyka. Oto kilka niezbędnych aplikacji służących efektywniejszej i szybszej pracy tych grup zawodowych.