Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

 • Falowniki LG iC5 - programowanie z wykorzystaniem oprogramowania DriveView
  2016.05.16
  Falowniki LG iC5 - programowanie z wykorzystaniem oprogramowania DriveView

  We wcześniejszym artykule pod tytułem: " Praktyczne wykorzystanie protokołu MODBUS-RTU - sterowanie falownikiem za pomocą komputera PC - Część 2" opisany został sposób podłączenia falownika LG serii iC5 do komputera PC, wraz z możliwością jego wykorzystania do sterowania pracą falownika. W dzisiejszym artykule zaprezentuję możliwość wykorzystania komputera PC do szybkiego programowania falownika LG iC5.

 • Podłączenie zadajnika ZAD-ECO-V2 do falowników DANFOSS, EURA i LENZE
  2016.04.28
  Podłączenie zadajnika ZAD-ECO-V2 do falowników DANFOSS, EURA i LENZE

  W dzisiejszym artykule zaprezentujemy sposób podłączenia zadajnika ZAD-ECO-V2 z popularnymi falownikami takimi jak Danfoss Micro Drive FC 51, EURA E800 oraz Lenze ESMD. Poniżej zamieszczono schematy podłączenia wspomnianych falowników z zadajnikiem ZAD-ECO-V2 oraz  wymagane parametry, które należy ustawić dla zapewnienia prawidłowej współpracy zadajnika z falownikiem.

 • Zadajnik ZAD-ECO-V2 - podłączenie do falownika LG iC5
  2016.04.15
  Zadajnik ZAD-ECO-V2 - podłączenie do falownika LG iC5

  W dzisiejszym artykule zaprezentuje sposób podłączenia nowej wersji popularnego zadajnika panelowego ZAD-ECO-V2 do falownika LG serii iC5. Producent zadajnika zadbał o to, aby w jak największym stopniu ułatwić i przyśpieszyć podłączenie nowego modelu zadajnika do falownika - i tak zamiast 11 zacisków, które należało podłączyć do falownika w poprzedniej wersji zadajnika ZAD1-ECO, nowy model do prawidłowego działania z falownikiem iC5 potrzebuje podłączenia zaledwie 5 zacisków.

 • Nowości falownikowe 2016
  2016.03.15
  Nowości falownikowe 2016

  Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na rynku pojawiły się nowe serie falowników znanych producentów - były to między innymi serie falowników WL200 od firmy Hitachi, SX1000 oraz SX2000 od firmy Sanyu, a także seria i500 od firmy Lenze. W tym artykule w kilku zdaniach opiszemy, każdą z wymienionych serii i przedstawimy jej najważniejsze właściwości i funkcjonalności.

 • Wprowadzanie danych znamionowych silnika do falownika Danfoss Micro Drive FC 51
  2016.02.26
  Wprowadzanie danych znamionowych silnika do falownika Danfoss Micro Drive FC 51

  W naszym dzisiejszym artykule zajmiemy się wprowadzaniem parametrów znamionowych silnika do pamięci falowników Danfoss Micro Drive FC 51. Odpowiednie ustawienie parametrów charakteryzujących najważniejsze właściwości współpracującego z falownikiem silnika jest niezwykle istotne ze względu na poprawność działania funkcji zabezpieczających zaimplementowanych w pamięci tych urządzeń, które mają za zadanie chronić przed uszkodzeniem zarówno przemiennik częstotliwości jak i silnik.

 • Logiczny sterownik zdarzeń (SLC) - wykorzystanie praktyczne - falowniki Danfoss Micro Drive FC 51
  2016.02.12
  Logiczny sterownik zdarzeń (SLC) - wykorzystanie praktyczne - falowniki Danfoss Micro Drive FC 51

  Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy w poprzednim artykule Logiczny sterownik zdarzeń (SLC) w falownikach Danfoss Micro Drive FC 51 dzisiaj zajmiemy się praktycznym wykorzystaniem opisanych poprzednio funkcji Logicznego Sterownika Zdarzeń (SLC) dostępnego w falownikach Danfoss Micro Drive FC 51. Jako zadanie do zrealizowania przyjmemy umieszczony w karcie katalogowej falowników Danfoss Micro Drive FC 51 przykład zastosowania Logicznego Sterownika Zdarzeń do sterowanie prędkością posuwu wiertarki kolumnowej z automatycznym posuwem.

 • Logiczny sterownik zdarzeń (SLC) w falownikach Danfoss Micro Drive FC 51
  2016.01.29
  Logiczny sterownik zdarzeń (SLC) w falownikach Danfoss Micro Drive FC 51

  Wielokrotnie w artykułach dostępnych na naszym portalu przywoływana była funkcjonalność falowników Danfoss Micro Drive FC 51 określona jako "Logiczny Sterownik Zdarzeń" (SLC), jednak do tej pory nie było okazji by przyjrzeć się jej bliżej. Dla osób, które nie natknęły się na informacje o SLC na naszym portalu przypomnę raz jeszcze czym jest i jakie możliwości oferuje Logiczny Sterownik Zdarzeń.

 • Danfoss VLT Micro Drive FC 51 - podłączenie zadajnika ZAD1-ECO
  2016.01.15
  Danfoss VLT Micro Drive FC 51 - podłączenie zadajnika ZAD1-ECO

  W poprzednim artykule pod tytułem "Falowniki Danfoss Micro Drive FC 51 - praca z ustawieniami fabrycznymi" przedstawiliśmy w jaki sposób wykorzystać możliwości tych falowników w pracy z ustawieniami domyślnymi. Przedstawione sposoby, co prawda nie wymagały programowania falownika oraz posiadania panelu obsługi LCP, jednak nie pozwalały one na pełne wykorzystanie możliwości falowników Danfoss FC 51. Ograniczone możliwości falowników Danfoss Micro Drive pracujących z ustawieniami fabrycznymi były szczególnie widoczne podczas współpracy z zadajnikiem panelowym ZAD1-ECO, za pomocą którego mogliśmy jedynie uruchamiać falownik, zatrzymywać go oraz zadawać częstotliwość wyjściową, ale już nie mieliśmy możliwości zmiany kierunku obrotów silnika, czy obserwacji aktualnej częstotliwości wyjściowej falownika na wyświetlaczu zadajnika.

 • Falowniki Danfoss Micro Drive FC 51 - praca z ustawieniami fabrycznymi
  2015.12.28
  Falowniki Danfoss Micro Drive FC 51 - praca z ustawieniami fabrycznymi

  Do programowania i obsługi falowników Danfoss serii Micro Drive FC 51 zaprojektowany został dedykowany lokalny panel sterowania  (LCP), jest on jednak elementem opcjonalnym który należy dokupić osobno, ponadto przetwornice częstotliwości Danfoss FC 51 mogą być również programowane za pomocą portu komunikacyjnego RS485 przy wykorzystaniu dedykowanego oprogramowania MCT 10 Set-up Software, zaś w mniej wymagajacych aplikacjach są w stanie pracować z ustawieniami fabrycznymi już po podłączeniu pod ich zaciski kilku przełączników oraz potencjometru.

 • Falowniki Yaskawa J1000 - zadajnik ZAD-1/ECO
  2015.12.15
  Falowniki Yaskawa J1000 - zadajnik ZAD-1/ECO

  W dzisiejszym artykule przedstawimy sposób podłączenia do falownika Yaskawa serii J1000 panelowego zadajnika częstotliwości ZAD-1 w wersji ECO, za pomocą którego uzyskamy możliwość sterowania kierunkiem obrotów falownika, jego uruchamianiem zatrzymywaniem oraz zadawaniem częstotliwości wyjściowej. Istotnym elementem wymaganym do prawidłowej współpracy falownika Yaskawa J1000 z zadajnikiem ZAD1/ECO jest zewnętrzny zasilacz, bez którego układ nie będzie funkcjonował.

poprzednia |...| 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |...| następna

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

falowniki24.info.pl/artykuly/art-228.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE