Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Przetwornice Napięcia AZO Digital - Dostępne Modele, Funkcje, Zastosowania

2018.10.10
Przetwornice Napięcia AZO Digital - Dostępne Modele, Funkcje, Zastosowania

Firma AZO Digital posiada w swojej ofercie szeroką gamę przetwornic napięcia, zasilaczy awaryjnych, stabilizatorów napięcia, a także prostowników akumulatorowych i regulatorów solarnych. W tym artykule skupimy się na ofercie przetwornic napięcia i przedstawimy najpopularniejsze dostępne w ofercie modele, ich funkcje i zastosowania.

 

 

Przetwornice 230V DC/AC SINUS ECO MODE

 

 

W ramach serii przetwornic napięcia 230V DC/AC SINUS ECO MODE dostępne są przetwornice zasilane napięciem 12VDC oraz 24VDC o mocy od ciągłej od 500W do 2500W i mocy maksymalnej (chwilowej) od 800W do 5000W.

 

 

Seria przetwornic SINUS odróżnia się od tradycyjnych przetwornic DC/AC wytwarzaniem na wyjściu napięcia przemiennego o przebiegu sinusoidalnym - tj. identycznego jakie panuje w sieci energetycznej. Takie rozwiązanie umożliwia zasilanie bezpośrednio z przetwornicy urządzeń wyposażonych w transformatory i silniki elektryczne, które w przypadku podłączenia do standardowej przetwornicy mogłyby ulec uszkodzeniu. 

 

 

Opisywana seria przetwornic została wyposażona przez producenta w algorytm miękkiego startu silników indukcyjnych, dzięki czemu nie zachodzi konieczność przewymiarowania mocy przetwornicy. Ponadto producent zaimplementował w urządzeniach tej serii funkcję ECO MODE, która poprzez automatyczną detekcję podłączenia odbiorników o mocy powyżej 1W ogranicza pobór prądu w trybie czuwania.

 

Przetwornica Napięcia AZO Digital ECO MODE

 

Przetwornice 230V DC/AC SINUS

 

 

Seria przetwornic napięcia SINUS IPS znajduje zastosowanie przy zasilaniu z baterii akumulatorów i instalacji samochodowych urządzeń elektrycznych i elektronicznych pracujących z napięciem przemiennym 230VAC. Przetwornice IPS SINUS dostępne są w wariantach przystosowanych do pracy z napięciem wejściowym 12VDC oraz 24VDC, zaś chwilowa moc wyjściowa tych urządzeń może być równa 700W, 800W, 1200W, 1500W lub 2000W.

 

 

Seria SINUS podobnie jak SINUS ECO MODE na swoim wyjściu oferuje napięcie o przebiegu czystej sinusoidy, dzięki czemu urządzenia te idealnie nadają się do zastosowania jako awaryjne źródło zasilania dla takich urządzeń jak piece, pompy CO, systemy podtrzymania, oświetlenie awaryjne, komputery, laptopy, drukarki, kasy fiskalne i inne.

 

 

Przetwornice napięcia serii Sinus zostały wyposażone przez producenta w szereg zabezpieczeń chroniących zarówno je same jak również podłączone do nich urządzenia i akumulator przed uszkodzeniem. Poniżej znajduje się lista wbudowanych zabezpieczeń:

 

  • Zabezpieczenie przed zmianą polaryzacji zasilania,
  • Ochrona przed zbyt głębokim rozładowaniem akumulatora,
  • Zabezpieczenie przeciążeniowe,
  • Zabezpieczenie zwarciowe wyjścia,
  • Zabezpieczenie termiczne chroniące przetwornicę przed przegrzaniem,

 

 

Charakterystycznymi cechami wyróżniającymi opisywane przetwornice na tle urządzeń innych producentów są również: aluminiowa obudowa, funkcja inteligentnego chłodzenia, możliwość pracy z silnikami indukcyjnymi oraz pompami CO, a także wbudowane gniazdo USB. 

 

Przetwornica Napięcia AZO Digital Sinus

 

Przetwornice 230V DC/AC IPS

 

 

Kolejną serią przetwornic napięcia dostępną w ofercie firmy AZO jest seria IPS, w ramach której dostępne są między innymi przetwornice samochodowe zasilane napięciem 12VDC lub 24VDC. Modele przetwornic napięcia serii IPS dostępne są w zakresie od 400W do 4000W mocy chwilowej. Napięcie wyjściowe przetwornic serii IPS ma kształt tzw. sinusoidy modyfikowanej, w związku z czym nie nadają się one do podłączania urządzeń wyposażonych w transformatory oraz silniki indukcyjne.

 

 

W zależności od wybranego modelu przetwornicy w zestawie może posiadać ona kable zasilające z wtykiem do gniazda zapalniczki, kable z końcówkami typu krokodylek do połączenia akumulatora lub kable ze złączami oczkowymi. 

 

 

Przetwornice napięcia serii IPS idealnie nadają się do zasilania: laptopów, komputerów PC, monitorów, telewizorów, drukarek i kas fiskalnych oraz oświetlenia (w tym oświetlenia LED, żarowego oraz halogenów).

 

Przetwornica Napięcia AZO Digital IPS

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
falowniki24.info.pl/artykuly/art-228.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE