Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Fotowoltaika

 • Rola inwertera w systemie fotowoltaicznym
  2014.10.13
  Rola inwertera w systemie fotowoltaicznym

  Energia promieniowania słonecznego zostaje w systemie fotowoltaicznym przetworzona w trzech etapach. W pierwszym etapie – w ogniwie fotowoltaicznym promieniowanie słoneczne zostaje przetworzone na prąd elektryczny (ładunki elektryczne), który zależny jest od chwilowego natężenia promieniowania słonecznego. W drugim etapie – przetwornica impulsowa stabilizuje napięcie wyjściowe. I ostatni etap – przetwornica DC/AC, która zamienia napięcie stałe na napięcie przemienne o określonej częstotliwości i amplitudzie. Dwa ostatnie „bloki” czyli przetwornica impulsowa oraz przetwornica DC/AC praktycznie zawarte są w inwerterze zwanym również falownikiem solarnym.

 • Inwertery - charakterystyka i podział
  2014.09.21
  Inwertery - charakterystyka i podział

  Inwerter w instalacjach fotowoltaicznych służy do przetwarzania energii elektrycznej wytworzonej przez panele fotowoltaiczne (napięcie stałe DC) na energię elektryczną (o określonej częstotliwości i amplitudzie prądu przemiennego AC) potrzebnej do zasilania np. urządzeń elektrycznych gospodarstwa domowego czyli napięcia przemiennego 230V. W innych artykułach z zakresu fotowoltaiki, oprócz nazwy inwerter można również spotkać określenia falownik, falownik fotowoltaiczny czy inwerter solarny. W artykule tym nie będziemy wgłębiać się w opisywanie zasady działania inwerterów lub inne zaawansowane tematy związane z nimi, - tylko będziemy starali się przybliżyć ich zarys ogólny tak aby ułatwić czytelnikowi w jego doborze przy ewentualnym jego zakupie w przyszłości.

 • Wybór instalacji fotowoltaicznej
  2014.09.25
  Wybór instalacji fotowoltaicznej

  Systemy fotowoltaiczne o mocach do 40 kW nazwane zostały mikroinstalacjami fotowoltaicznymi. Są to instalacje fotowoltaiczne, które są montowane np. w domach jednorodzinnych czy w biurach. Największą zaletą tych instalacji jest to, że osoby , które chcą zainstalować mikroinstalację np. w wyżej wymienionych obiektach nie muszą posiadać koncesję na produkowanie energii elektrycznej oraz to, że sprzedaż wyprodukowanej energii do sieci energetycznej nie jest działalnością gospodarczą. Co dalej… zainstalowana mikroinstalacja jest zwolniona z wszelkich opłat za przyłączenie do sieci energetycznej a koszty podłączenia licznika energii elektrycznej np. dwukierunkowego ponosi operator sieci energetycznej.

  Jeśli już posiadamy tą wiedzę możemy zastanowić się jaki typ instalacji fotowoltaicznej zamontować w naszych domach: wyspową czy sieciową. O zaletach i również wadach tych instalacji opisuje ten artykuł.

 • Słownik
  2014.09.01
  Słownik

  Słownik

   

  Słownik z zakresu fotowoltaiki. Najczęściej pojawiające sie pojęcia w artykułach o tematyce fotowoltaiki.

 • Wybór modułów do instalacji fotowoltaicznej
  2014.09.16
  Wybór modułów do instalacji fotowoltaicznej

  Jak wiadomo instalacja fotowoltaiczna (elektrownia fotowoltaiczna) składa się z modułów fotowoltaicznych, regulatora ładowania, akumulatora i inwertera. W tym artykule zajmiemy się tylko pierwszym z wymienionych elementów instalacji fotowoltaicznej a mianowicie modułami fotowoltaicznymi zwanymi również modułami PV. Dzisiaj decydując się na budowę systemu fotowoltaicznego np. w domach jednorodzinnych trudno jest zdecydować się na jakiś konkretny model paneli fotowoltaicznych choćby z racji tego, że obecnie na rynku jest wiele ich producentów, którzy oferują różne technologie. Dlatego właśnie spróbujemy przybliżyć charakterystykę paneli PV, żeby mieć wiedzę o nich np. przy ich kupnie i zanim zainstalujemy je na naszym dachu.

poprzednia | 1 | 2 |

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE