Bez smartfonu z domu nie wychodzi obecnie większość ludzi. Potrzebujemy go nie tylko w celu komunikacji - smartfon jest urządzeniem pomocnym także w codziennej pracy. Użyteczne aplikacje przydają się w ramach wykonywania konkretnego zawodu jak na przykład zawodu elektryka lub automatyka. Oto kilka niezbędnych aplikacji służących efektywniejszej i szybszej pracy tych grup zawodowych.
W poprzednim artykule opisaliśmy najważniejsze cechy i parametry nowej serii falowników M100 dostępnej w ofercie firmy LG / LS. Jak już wspomnieliśmy ostatnio seria ta według producenta ma w przyszłości zastąpić niezwykle popularną na naszym rynku serię iC5, w związku z czym warto już teraz bliżej zapoznać się z możliwościami oraz sposobem obsługi i programowania falowników LG M100.
W poprzednim artykule: "Pierwsze uruchomienie falownika Lenze i510" zaprezentowaliśmy w jaki sposób uruchomić i zaprogramować przemiennik Lenze serii i510 przy wykorzystaniu modułu klawiatury sterującej. Teraz na przykładzie falownika serii i550 zaprezentujemy, sposób jego programowania i obsługi poprzez komputer PC z zainstalowaną aplikacją "EASY Starter".
Seria ODE3 została zaprojektowana jako następca bardzo udanej i popularnej serii przemienników częstotliwości - ODE2. Urządzenia tej serii zapewniają proste sterowania wszystkich typów silników oraz dostępne są w wariancie zasilania 1- i 3-fazowym, zakresie mocy od 0,37 do 22kW i stopniu szczelności IP20 lub IP66.
Firma Yaskawa poza bardzo dobrze znanymi szerokiemu gronu inżynierów falownikami serii J1000 oraz V1000, a także dostępnej od niedawna nowoczesnej serii przemienników częstotliwości GA700 posiada również w swojej ofercie zaawansowane techniczne falowniki matrycowe U1000 pozwalające na zwrot odzyskanej z aplikacji energii do sieci elektrycznej z jednoczesnym ograniczeniem jej niższych harmonicznych.
Firma Phoenix Contact posiada w swojej ofercie unikalne na rynku urządzenia określane jako hybrydowe rozruszniki silnika. Urządzenia te pozwalają nie tylko jak mogło by to wynikać z drugiego członu ich nazwy na rozruch silnika ale również pozalają załączyć silnik z kierunkiem obrotów w prawo i w lewo, a także realizują funkcje ochronne oraz funkcję awaryjnego zatrzymania.
W ofercie firmy Yaskawa pojawiły się nowe przemienniki częstotliwości określone symbolem GA700. Są to uniwersalne urządzenia dedykowane do zastosowań przemysłowych o niespotykanych dotąd możliwościach, niezawodności oraz łatwości użytkowania. Falowniki serii GA700 będą dostępne w zakresie mocy do nawet 630kW, co w połączeniu z szerokimi możliwościami zastosowania rozpoczynając od prostych przenośników taśmowych cza pras, a kończąc na złożonych systemach z napędami podłączonymi do sieci wróży im spory sukces. Dodatkową zaletą tej serii przemienników jest fakt, że mogą one precyzyjnie i bez konieczności dodatkowego dostrojenia sterować zarówno silnikami indukcyjnymi, jak również silnikami z magnesami trwałymi czy silnikami synchronicznymi reluktancyjnymi.
W tym artykule zaprezentujemy w jaki sposób rozpocząć pracę z falownikami LENZE serii i510. Zaprezentujemy procedurę pierwszego uruchomienia, konfiguracji podstawowych parametrów, a także późniejszej obsługi falownika. Jak wiadomo falowniki Lenze serii i510 mogą być programowane i obsługiwane za pośrednictwem jednego z trzech modułów: klawiatury sterującej, modułu USB lub modułu WLAN - w tym artykule zaprezentujemy sposób konfiguracji i obsługi tych urządzeń przy wykorzystaniu klawiatury sterującej.
Dzięki uprzejmości firmy LENZE dotarła do nas walizka szkoleniowa wyposażona w dwa falowniki - pierwszy z nich to urządzenie serii i510, zaś drugi serii i550. Ponadto w walizce znajduje się silnik z enkoderem oraz elementy pomocnicze jak panel sterowania, przewody łączeniowe, przełączniki itp. Dzięki wspomnianej walizce w najbliższym czasie zamieścimy na portalu oraz na naszym kanale YouTube serię artykułów oraz filmików poświęconych uruchomieniu i programowaniu falowników Lenze serii i510 oraz i550.