Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » Ig5a podłączenie STOP (dwa przebiegi)
 • Autor:
 • ~Bart
 • Data dodania:
 • 2016-04-07 22:41:49
 • Lista tematów:
 • 1
 • Ilosc postów:
 • 0
 • Witam,
  Zastanawiam sie nad podlaczeniem zewnetrznego czujnika stopu do bramy harmonijkowej której silnik zasilany jest z ig5a. Kupiłem czujnik indukcyjny (no), planuje podpiąć go równolegle z wlacznikiem Stop i brama po dojściu do czujnika zatrzyma sie. Tylko tak sie zastanawiam, ze metalowy element bramy który zewrze obwód czujnika przy ruchu w gore (wyzwoli sygnał Stop) tak samo wyzwoli Stop przy ruchu w dół i ponownie zatrzyma bramę. A w dół to chcialbym aby jechała do końca, bez reakcji na czujnik... Zna ktoś może jakiś sposób na rozwiazanie tego problemu?
 • Autor:
 • ~eplus
 • Data dodania:
 • 2016-04-08 16:32:36
 • Lista tematów:
 • 1
 • Ilosc postów:
 • 232
 • Domyślam się, że falownik pracuje w systemie sterowania 3-przewodowego, czyli krótki impuls startu uruchamia pracę ciągłą, a krótka przerwa w linii podtrzymania spowodowana naciśnięciem przycisku Stop wyłącza bieg. Również czujnik indukcyjny będzie miał funkcję stop, tylko niestety gdy brama zatrzyma się na czujniku, to sygnał stopu będzie trwały i podanie impulsu startu w dół nie uruchomi bramy. Rozwiązanie widziałbym również w diodzie pozwalającej na kombinację sygnałów. Należałoby podłączyć diodę katodą do wejścia falownika "start w dół" (niech to będzie wejście P2, domyślnie zaprogramowane na RX - lewe obroty), zaś anodą do wejścia podtrzymania, które powinno być zasterowane przez cały czas ruchu. Czyli wejścia połączonego z przyciskiem Stop oraz czujnikiem. Wejście to w IG5A ma funkcję 17 nazywaną "podtrzymanie startu" albo "sterowanie 3-przewodowe", przypiszmy tę funkcję do wejścia P3. Wejścia IG5A są standardowo sterowane minusem, czyli łączone z zaciskiem COM. Gdy zasterujemy przyciskiem Dół wejście P2 - opuszczanie bramy, to prąd popłynie też z zacisku P3 przez dodatkową diodę do P2 i przycisku, czyli na czas naciśnięcia przycisku funkcja stopu spowodowana przez czujnik zostanie ominięta. Jeśli w czasie naciśnięcia przycisku (bądź działania pilota) brama zjedzie z czujnika, to przestanie on blokować linię stopu (P3) i dalszy ruch w dół będzie już niezakłócony. Jeśli nie - to po zwolnieniu przycisku Dół brama momentalnie się zatrzyma, bo zaniknie zarazem sygnał podtrzymujący ruch. W takim wariancie należy rozważyć np. zastosowanie przekaźnika czasowego wydłużającego impuls startowy.
  Ważna uwaga - w razie zwarcia w diodzie przy zwolnionym przycisku stopu prąd popłynie w drugą stronę - z zacisku P2 do zacisku P3 (wbrew funkcji sprawnej diody) i w tej sytuacji brama samoczynnie wystartuje w dół. Obciążenie diody 1N4007 (1 amper 1000 woltów) jest w takim zastosowaniu śmiesznie małe, ale dla pewności można dać dwie takie diody w szereg i dobrze zaizolować wyprowadzenia, no i nie jest to ostatnia instancja, bo z reguły brama ma jakiś czujnik uderzeniowy albo przeciążeniowy czy fotokomórkę, aby nie zmiażdżyć samochodu czy nieostrożnego przechodnia.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE