Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » Falownik Lenze ESMD - wybór zadajnika
  • Autor:
  • ~Igor-03
  • Data dodania:
  • 2016-04-06 09:03:07
  • Lista tematów:
  • 2
  • Ilosc postów:
  • 2
  • Witam,

    Mam falownik Lenze ESMD - obecnie mam sterowanie zrobione prowizorycznie na przełącznikach i potencjometrze, jednak docelowo chciałbym podłączyć do niego jakiś zadajnik - tylko tutaj pojawia się problem, ponieważ falownik ten musi być sterowany sposobem 3-przewodowym, a z tego co udało mi się znaleźć żaden z popularnych zadajników jak ZAD1-ECO itp. nie obsłuży takiego sterowania... Jest jakieś rozwiązanie tego problemu ??
  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2016-04-06 21:10:41
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Sterowanie 3-przewodowe oznacza start falownika do pracy ciągłej po krótkim zasterowaniu wejścia START pod warunkiem ciągłego sterowania wejścia oznaczonego STOP. Tradycyjne - dwuprzewodowe sterowanie wymaga użycia styków statycznych - dopóki styk jest zwarty - falownik wytwarza napięcie, przerwa na styku powoduje wyłączenie biegu. Jestem pewny, że ta funkcja (2-przewodowe sterowanie) jest podstawowym sposobem sterowania ESMD. Trzyprzewodowe sterowanie to - być może - przez wejście o funkcji 6 lub 7 (obroty - zabezpieczenie...) - tłumacz chyba przetłumaczył dosłownie, można byłoby sprawdzić w angielskiej instrukcji, o co tam chodzi.
  • Autor:
  • ~Igor-03
  • Data dodania:
  • 2016-04-07 08:51:27
  • Lista tematów:
  • 2
  • Ilosc postów:
  • 2
  • Aha, to w takim razie mój błąd - chodziło mi o to, że w Lenze ESMD jest wejście cyfrowe start/stop (zacisk 28) oraz ponadto jest wejście programowalne E2 domyślnie ustawione jako kierunek obrotów E2=0 - obroty w prawo, E2=1 - obroty w lewo.

    W związku z tym poszukuje zadajnika za pomocą którego mógłbym obsłużyć takie sterowanie - potrzeba aby zadajnik miał osobne wejście start/stop oraz osobne wejście do zadawania kierunku.
  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2016-04-07 15:38:40
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Da się to prosto zrobić. Chodzi o to, żeby wyjście "obroty prawe" zadajnika ZAD1ECO pobudzało wejście ESMD nr 28 (start), a wyjście "obroty lewe" powinno sterować 28 oraz E2 (zmiana kierunku). Oczywiście nie można zewrzeć bezpośrednio E2 z 28, ale wystarczy dioda typu 1N4148 albo 1N4007. Anoda do E2, katoda do 28 (strzałka wskazuje w kierunku 28). Wejścia ESMD sterujemy "plusem", więc plus 24V z zacisku 20 falownika podajemy na zaciski 9 i 11 zadajnika. Wyjście 8 zadajnika łączymy z zaciskiem 28 falownika i obroty prawe załatwione. Wyjście 10 łączymy z wejściem E2 ESMD. Gdy zadajnik poda sygnał "obroty lewe" napięcie zostanie podane na E2, a stąd przez diodę na zacisk 28 i falownik się uruchomi w przeciwnym kierunku. Dioda odetnie od napięcia zacisk E2, gdy chcemy uruchomić silnik w prawo. Gotowe.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE