Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » Falownik IG5A a sterowanie PID
  • Autor:
  • ~cymes
  • Data dodania:
  • 2015-07-20 15:45:23
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 1
  • Posiadam IG5A LG. Mam go podłączonego do zestawu hydroforowego - aktualnie tylko włącz - wyłącz z powolnym opadaniem oraz narastaniem. Dorzuciłem do niego przetwornik ciśnienia 0-6bar - 4..20mA i ustawiam sterowanie PID, jednak mam problem bo nie wiem jak odwrócić sygnał wejściowy? Aktualnie gdy ciśnienie rośnie to rośnie też częstotliwość a ma być odwrotnie. W falownikach lenze jak pamiętam zmieniałem parametry wejścia prądowego - tutaj nie mogę tego zrobić.

  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2015-07-20 22:33:30
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • H40 ustawić na 2 - regulacja PID. W H50...H55 ustawić stosowne wartości. H50 określa, gdzie podłączymy sygnał wartości aktualnej (0 gdy jest to prądowy czujnik ciśnienia), a parametr Frq określa sposób zadawania wartości żądanej (np. potencjometr lub wartość zadana cyfrowo z panelu). W takiej konfiguracji falownik działa "odwrotnie", tzn. większe ciśnienie>większy prąd na wejściu I>mniejsza częstotliwość>mniejsze obroty pompy. W IG5 nie widzę parametru odwracającego tę zależność, a kojarzę taką możliwość z falowników IS5/IS7. W razie konieczności uzyskania przeciwnego znaku sprzężenia (może się to zdarzyć przy pompie próżniowej, bo tam większe ciśnienie wymaga zwiększenia obrotów dla uzyskania lepszej próżni) ratujemy się definiując opadającą ch-kę w parametrach I12...I15. Ustawiamy tak, aby 4mA dało 100% lub 50Hz (jednostką tego parametru jest Hz), a 20mA odpowiadało 0% czyli 0Hz(oczywiście w przypadku pompy próżniowej, bo przy hydroforze pozostawiamy domyślne wartości tych parametrów). O ile falownik przyjmie taką nietypową konfigurację wejścia.
  • Autor:
  • ~cymes
  • Data dodania:
  • 2015-07-21 15:17:50
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 1
  • Dziękuję bardzo, udało mi się uruchomić - już cokolwiek działa. Proszę jeszcze o podpowiedź, jak najlepiej ustawić parametry, gdyż pompa zaczyna pracować dopiero od ok. 30Hz (opory instalacji). Czy lepiej usypiać falownik od 30Hz? Czy inne ustawienia?
  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2015-07-21 16:32:47
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Uśpienie byłoby celowe, o ile nie pojawią się jakieś efekty uboczne typu duże wahania ciśnienia czy uderzenia.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE