Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » ABB DTC i kompensacja poślizgu
  • Autor:
  • ~Merki
  • Data dodania:
  • 2015-07-15 18:05:50
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 1
  • W zasadzie to mam dwa pytania.

    1. DTC w falownikach ABB.

    Mam pewną aplikację w której silnik normalnie utrzymuje wał korbowy w takim położeniu w jakim został zatrzymany (pokrętłem elektronicznym). W przypadku falownika ABB działa to znakomicie, w przypadku falownika innej firmy w ogóle (nie wspomnę której). Z tego co wnioskuję może tu chodzić właśnie o to, że w trybie DTC na 0.0 Hz ABB ładuje prąd do silnika (wg panela ok. 25 A), zaś w tym drugim falowniku 0. Z ciekawości pomierzyłem prądy z ABB i nie bardzo rozumiem dlaczego tak jest. Silnik ma 45kW. Oto wyniki:

    Tryb pomiaru prądu AC miernika - przy 0Hz na fazie U - 3,5A, V i W ok. 2A.
    W trybie DC miernika na U jest 3,5A, V 26 A, W 35 A

    Dlaczego są takie różnice? Dodam, że całość poprawnie działa bez alarmów itd. Wszystko mierzone tym samym miernikiem cęgowym. Sprawdzone kilka razy i za każdym razem taki sam efekt na tych samych fazach (chyba, że to zły zbieg okoliczności).

    2. Jak działa opcja kompensacji poślizgu w falownikach? Tzn wiem co to poślizg i jego kompensacja, ale chciałem zapytać o to jak działałaby ona w maszynie, która w cyklu pracy ma na przemian obciążenie/niedociążenie, gdzie w czasie niedociążenia powstaje znaczne napięcie na szynie DC. Fachowiec, który montował rezystor hamowania, aby wytracać moc w czasie niedociążenia, twierdził, że powinna być aktywna opcja kompensacji poślizgu. Czy może to działać na zasadzie takiej, że falownik wykrywa wzrost napięcia na szynie DC i wtedy zmniejsza częstotliwość zadaną dla silnika? Bo nie bardzo rozumiem w jaki inny sposób miała by ta opcja pomóc w lepszym działaniu maszyny (tzn. bez alarmów overvoltage).

    Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2015-07-18 05:58:34
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Czy tam jest enkoder? Kiedyś uczono mnie, że do zatrzymania obciążonego wału w miejscu enkoder jest konieczny. Inaczej falownik nie wykryje powolnego obsuwania się wału silnika w położenie o mniejszej energii potencjalnej. Zaś enkoder pozwoli skorygować mimowolny obrót nawet o ułamek stopnia. Do tego musi taka funkcja być jakoś zaprogramowana i pewnie nie każdy falownik się do tego nadaje. Podobno to wyższa szkoła jazdy.
    Kompensacja poślizgu oznacza chyba wzrost częstotliwości wyjściowej przy zwiększeniu obciążenia, aby zachować zadaną prędkość obrotową. Jest to rozwiązanie "słabsze" od sterowania wektorowego nawet ze sprzężeniem wewnętrznym, czyli bez enkodera. Ale raczej oczywiste jest, że chodzi o kompensację poślizgu typu 50Hz>1460obr/min, a nie uślizgiwanie się mimośrodu pod ciężarem na zatrzymanym silniku.
  • Autor:
  • ~Merki
  • Data dodania:
  • 2015-07-22 12:43:17
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 1
  • Nie ma tam enkodera, wszystko działa na falowniku ABB ACS 800 w trybie DTC.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE