Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » Falownik Danfoss FC51 programowanie.
  • Autor:
  • ~Clockens
  • Data dodania:
  • 2018-12-19 08:38:40
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 5
  • Witam!

    Chcę zaprogramować falownik danfoss Fc51 1f,
    Silnik 400/230.
    Wszystko parametry itd ustawione, chcę ustawić pracę silnika w taki sposób .

    1) start -50hz przez 50 sekund
    2) zwalnianie przez 3 sekund z 50 na 10hz
    3) prędkość 10hz aż do sygnału z krańcówki
    4) załączenie wstecznego i 25hz
    5) stop- koniec cyklu

    I oglądam filmy, instrukcje czytam i nigdzie mogę znaleźć jak ustawić te czasy.
    Reszta jest do ogarnięcia.

    Jak by ktoś coś mógł mi podpowiedzieć w jakich parametrach się to ustawia to bym bardzo prosił. Albo chociaż nakierował.

    Inaczej będę musiał kombinować z jakimiś wyłącznikami czasowymi albo minutnikami.

    W tym temacie mi mówiono że się da tak zrobić.
    https://www.falowniki24.info.pl/forum/zobacztemat-1156,1.html

    Pozdrawiam!

  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2018-12-20 15:19:59
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Proszę poczytać rozdział 13 pełnej instrukcji (nie skrótu) - sterownik zdarzeń. Ja tego nie stosowałem. Jeśli będą trudności i nie da się tego przeskoczyć, to proponuję zastosować 3 krańcówki - spowolnienie jazdy, koniec jazdy i koniec powrotu. Nie jest to żadną ujmą - maszyny często mają dwie krańcówki: spowolnienie i zatrzymanie, albo kiedy indziej zatrzymanie zwykłe i zatrzymanie awaryjne. Poza tym proszę pomyśleć, co się stanie, jeśli z jakiejś przyczyny uruchomi Pan wózek w środku toru - przed upływem 50 sekund maszyna najedzie z pełną prędkością na krańcówkę końcową. Czy będzie to bezpieczne dla sprzętu i obsługi? Dodatkowa krańcówka spowolnienia powinna zadziałać niezależnie od czasu i chwilowo przebytego dystansu. Resztę da się zrobić używając sterowania tzw. 3-przewodowego, tzn. krótkie uderzenie w krańcówkę na końcu toru poda krótki impuls na wejście falownika "praca do tyłu" i po tym impulsie falownik rozpocznie pracę ciągłą w tył do momentu, gdy krańcówka "koniec powrotu" go wyłączy. Można też zbudować prosty układ z dwoma przekaźnikami i tradycyjne sterowanie sygnałem ciągłym "przód" i "tył", ciągłym tzn. jest sygnał - praca, brak sygnału - stop. Oczywiście funkcję "pamiętania" kierunku ruchu przejmą wtedy przekaźniki.
    Jeszcze inne rozwiązanie to krańcówka z krzyżakiem link: https://e-hak24.pl/dzwignice/czesci-do-suwnic/laczniki-krancowe/wylacznik-krancowy-krzyzowy-csm
    Taką krańcówkę mocuje się na wózku i krzyżak wykonuje 1/4 obrotu po dojściu do przeszkody pozostając w nowym położeniu. pierwsza ćwiartka to spowolnienie, druga - ruch w tył, na końcu przydałoby się wrócić do położenia początkowego. Być może próg spowolnienia powinien mieć inną wysokość, podobnie wąs krzyżaka inną długość, aby działało to odpowiednio. Pamięć w tej wersji mieści się w aktualnym stanie (położeniu) krzyżaka. Krańcówka krzyżakowa jest droga - w końcu to element do suwnicy podlegającej dozorowi technicznemu, chińszczyzna nie przejdzie.
  • Autor:
  • ~Clockens
  • Data dodania:
  • 2018-12-21 18:01:29
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 5
  • Już zem całą instrukcje cała przerobił parę x.
    Z tego co widzę niema szans tam ustawić czasu pracy. Jedynie czas przyspieszania i czas zwalniania.
    Zastosowanie drugiej krańcówki odpada . Niema poprostu gdzie .

    Wózka włączyć od połowy toru się nieda ponieważ będę przycisk start przyciskał na chodniku.

    A niema jakiś czasomierzy żeby po prostu jak nacisnęłam start to wózek ruszy i czasomierz zacznie odliczać, a np po 30 sekundach są na falownik sygnał no i reszta to już wmiare prosta.
    Pisałem też na innym forum na ten temat to mi powiedzieli że niema innej opcji jak zastosowanie sterownika PLC.
    Jakiś sekundnik który tylko impuls dalej po upływie czasu by był najlepszy.


    Pozdrawiam!
  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2018-12-21 21:25:01
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Takie coś nazywa się przekaźnik czasowy, jest tego mnóstwo typów, na różne napięcia zasilania i o różnych trybach pracy, np. opóźnione załączanie, opóźnione wyłączanie, praca cykliczna (miganie) i jeszcze parę.
  • Autor:
  • ~Lion23
  • Data dodania:
  • 2018-12-27 08:41:27
  • Lista tematów:
  • 8
  • Ilosc postów:
  • 217
  • Proszę spojrzeć na listę parametrów falownik FC51 tutaj: https://www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-206.html

    Dostępna jest grupa parametrów 13-2 - Zegary - możliwość nastawy 0-3600 sekund.


    Po nowym roku postaramy się przygotować artykuł na ten temat, bazując na konkretnym przykładzie.
  • Autor:
  • ~Clockens
  • Data dodania:
  • 2018-12-28 14:40:59
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 5
  • Lion23,

    Prosiłbym o wiadomość prywatną, bądź na emaila: mklosek0@op.pl
    Nie umiem wysłać na tym forum wiadomości prywatnej.


    Pozdrawiam!
  • Autor:
  • ~Lion23
  • Data dodania:
  • 2019-01-09 12:04:37
  • Lista tematów:
  • 8
  • Ilosc postów:
  • 217
  • Artykuł gotowy - zapraszam do zapoznania się: https://www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-290.html

    Krok po kroku przedstawiamy konfigurację Logicznego Sterownika Zdarzeń w falowniki Danfoss Micro Drive FC51 dla potrzeb opisanej aplikacji.

    W kroku drugim pominęliśmy czas zwalniania 3 sekund z częstotliwości 50Hz na 10Hz ponieważ to należy ustawić za pomocą ramp zwalniania/przyśpieszania, a nie chcieliśmy już tego wplatać w artykuł związany z Logicznym Sterownikiem Zdarzeń.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE