Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » Regulacja Obrotów Silników Jednofazowych z Kondensatorem
  • Autor:
  • ~GacekFF
  • Data dodania:
  • 2018-05-18 08:55:56
  • Lista tematów:
  • 12
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Witam Kolegów,

    Potrzebuję pomocy w temacie regulacji obrotów silników jednofazowych z kondensatorem rozruchowym - czy jest możliwość zmiany prędkości obrotowej takich silników za pomocą falowników?
  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2018-05-23 09:58:25
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Istnieją falowniki Optidrive przeznaczone do silników jednofazowych, raz miałem z takim do czynienia, gdy chodziło o zasilenie silnika amerykańskiego częstotliwością 60Hz. Są one jednak drogie. Jeśli jest możliwość zastosowania silnika trójfazowego, to tak należy postąpić, a falownik zastosować typowy jednofazowy - wtedy jest możliwość pracy z sieci 230V, nie potrzeba "siły".
  • Autor:
  • ~GacekFF
  • Data dodania:
  • 2018-05-24 07:29:57
  • Lista tematów:
  • 12
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Sprawdziłem ceny tych falowników Optidrive i rzeczywiście trochę one kosztują, także pewnie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zaproponowana wymiana silnika na 3-fazowy i zastosowanie odpowiedniego falownika.
  • Autor:
  • ~Elektron007
  • Data dodania:
  • 2018-05-27 07:22:02
  • Lista tematów:
  • 0
  • Ilosc postów:
  • 2
  • Jeśli jest to silnik małej mocy
    to wystarczy zwykły regulatorek na triaku, ważne aby był to regulator "fazowy" a nie "grupowy". Do regulacji silników pracujących np. Jako wentylator, wystarczy przełącznikiem "wybierakowym" zmieniać pojemność kondensatora. Jakie zastosowanie ma ten silnik, tzn.: jakie ma obciążenie?
  • Autor:
  • ~GacekFF
  • Data dodania:
  • 2018-06-08 08:29:55
  • Lista tematów:
  • 12
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Są to silniki napędzające wentylatory. Dobrze by były abym mógł za pomocą takiego regulatora ustawić kilka prędkości tego wentylatora.
  • Autor:
  • ~MAXTER
  • Data dodania:
  • 2018-09-12 22:00:19
  • Lista tematów:
  • 0
  • Ilosc postów:
  • 11
  • Witam,
    w relacji cenowej falowniki do silników jednofazowych wypadają drożej niż ich wersje dla silników 3-fazowych. Ponad to istotnym ograniczeniem w regulacji obrotów jest to, że nie można zejść poniżej 30-35Hz. To ograniczeni wynika nie z konstrukcji falownika, lecz padania kondensatora silnika przy niższych częstotliwościach. Jeśli jednak silnik jednofazowy ma być stosowany w miejscu bez "siły" to taki falownik jest dobrym rozwiązaniem. Co do regulatorków napięcia do silników jednofazowych, to kiedyś kilka zastosowałem i szybko padły. Nie wiem jaki mają one zakres regulacji przy której się nie spalą. Może do bardzo małych silników się nadadzą, ale w zeszłym roku budowałem sterowanie z 4 wentylatorami 0,55kW 1f i klient chciał regulatorki. Powiedziałem, że może mi je dostarczyć, to zamontuję, ale nie dam na to gwarancji. Tak zrobił i po kilku miesiącach je wyrzucił, bo padły. Falowniki do silników jednofazowych INVERTEK DRIVES E3 dostępne są w mocach: 0,37kW, 0,75kW oraz 1,1kW. Także w obudowach hermetycznych IP66 z przełącznikami lub bez. Można takie wieszać bezpośrednio na ścianie.
    www
  • Autor:
  • ~MiloszW
  • Data dodania:
  • 2019-03-27 08:31:43
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Czyli jeżeli chodzi o regulację obrotów silnika jednofazowego to do wyboru mamy regulatory albo falowniki jeśli dobrze rozumie?

    A czym jest rozwiązanie, które często spotykamy np. w odkurzaczach, w których to za pomocą suwaka zmieniamy wydajność?
  • Autor:
  • ~TestoGG32
  • Data dodania:
  • 2019-11-27 09:50:43
  • Lista tematów:
  • 11
  • Ilosc postów:
  • 18
  • W odkurzaczach starszego typu za pomocą suwaka zmniejszało się napięcie zasilania silnika, bez zmiany częstotliwości, skutkowało to zmniejszeniem prędkości obrotowej, a także spadkiem momentu.

    Jeżeli zależy nam na zachowaniu stałego momentu obrotowego należy do takiego zastosowania wybrać falownik.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE