Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » Falownik do wózka na akumulator.
  • Autor:
  • ~Clockens
  • Data dodania:
  • 2017-10-18 20:36:23
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 5
  • Witam!

    Robię sobie wózek który jeździ po torach w szklarni czyli rurach.
    Wózek bedzie na akumulatory 24v. Do tego przetwornica żeby wyjść na 230.
    Silnik około 0.8 kw, teraz mam takie pytanie, czy przy użyciu
    https://www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-124.html
    Oraz jakiegoś dobrego falownika dałoby się zaprogramować aby silnik chodził w następujący sposob:
    - ja daję sygnał ,,start,,
    - silnik pracuje na pełnych obrotach np przez 25 sekund
    - po tym czasie zwalnia do prędkości 10cioprocentowej prędkości początkowej,
    - silnik chodzi aż nie dostanie sygnału od krańcówki, jak dostanie ten sygnał zatrzymuje się natychmiast i włącza ,,lewe obroty,, i kręci się z prędkością 50 procent prędkości początkowej.
    - to cały cykl, silnik wyłączam np przyciskiem.

    Jest coś takiego wogole do ogarnięcia? Szukałem dużo w sieci niestety nie znalazłem.


    Prosiłbym o pomoc, pozdrawiam i dziękuję !
  • Autor:
  • ~Lion23
  • Data dodania:
  • 2017-10-19 08:47:39
  • Lista tematów:
  • 8
  • Ilosc postów:
  • 217
  • Od strony zaprogramowania falownika powinno dać się to bez problemu zrobić - trzeba by poszukać jakiegoś falownika oferującego funkcjonalność prostego sterownika PLC i zaprogramować podany algorytm pracy - z przemienników oferujących te funkcje na myśl przychodzą mi obecnie falowniki Danfoss Micro Drive FC51.

  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2017-10-19 09:04:10
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Na upartego dałoby się to zrobić na jednym przekaźniku czasowym, wykorzystując sterowanie 3-przewodowe i wewnętrzny przekaźnik falownika do zmiany prędkości w ruchu wstecz. Ale bardziej logicznie i przyszłościowo (modyfikacje, rozbudowa) byłoby z najprostszym przekaźnikiem programowalnym, jak Easy, Logo czy Zen.
  • Autor:
  • ~Clockens
  • Data dodania:
  • 2017-10-19 21:47:36
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 5
  • Witam!

    Dziękuję za odpowiedź.

    Zacznę od pokazania co chce zrobić, ponieważ mam jeszcze parę pytań i prosiłbym o radę.
    https://youtu.be/SQGwdr2MfWc to jest wózek holenderskiej firmy,
    http://www.maryniaczyk.pl/pl/produkty/automatyczne-wozki-do-opryskow/automatyczny-wozek-do-opryskow.html
    A to jest wózek polskiej firmy.

    Pytania mam jeszcze takie:
    1)
    https://www.sklepfalowniki.pl/falownik-danfoss-fc-51-132f0003.html
    Rozumiem że przedmówcy chodziło o ten falownik, tak czytam o nim i chyba wszystko by się dało zaprogramować bez stosowania przekaźników czasowych, jedynie stosując krańcówkę ( na końcu każdego rzadka do rury jest przyspawany płaskownik blokujący, dla wózków elektrycznych używanych do pielęgnacji roślin, krańcówka da sygnał i wózek w drugą stronę będzie wracał pryskając).
    https://www.silnikielektryczne24.pl/sklep/jednofazowe-1-kondensator/1500-obr-min/abs-80-b-4
    Czy mogę zastosować do tego falownika właśnie taki silnik jak podałem wyżej?
    2)
    Następna sprawa jest taka że połączył bym 2 akumulatory po 12v , każdy po 120 ah, daje mi to za mało prądu, ponieważ potrzebuje aby wózek chodził 9-10h, czy można zastosować do tego np spalinowy prostownik? Chodzi mi o to aby akumulatory ładowały się cały czas, do tego połączona przetwornica na 230 v a do tego falownik no i silnik. Czy taki zestaw ma prawo działać? Czy np falownik się nie spali, albo silnik? Może po akumulatorach jeszcze jakiś UPS i dopiero falownik i silnik? Pasowało by mi takie rozwiązanie bo duże stację akumulatorowe są strasznie ciężkie, a dobrze by było żeby wózek tych 250kg nie przekroczył.



    Wiem że pewnie większość ludzi będzie mi mówiła żebym sobie dał spokój, dałbym sobie spokój gdyby te wózki były w normalnej cenie, niestety nowy kosztuje tyle co nowy z salonu passat , a używanych niestety jeszcze niema.

    Jak by ktoś miał lepsze pomysły odemnie to prosiłbym o rady, dziękuję za dotychczasowe i pozdrawiam!




  • Autor:
  • ~Lion23
  • Data dodania:
  • 2017-10-20 08:38:33
  • Lista tematów:
  • 8
  • Ilosc postów:
  • 217
  • 1) To w przypadku takiego urządzenia skłaniał bym się jednak bardziej w stronę zastosowania sterownika programowalnego zaproponowanego przez kolegę eplus'a - oferują one większe możliwości oraz większą liczbę wejść i wyjść, dzięki czemu będzie można lepiej zaprogramować algorytm pracy, a w przyszłości w razie potrzeby łatwo go zmodyfikować i rozbudować.


    Co do silnika to ten podany na w linku nie będzie się nadawał - typowe falowniki nawet zasilane z sieci 1-fazowej (1x230V) dają na wyjściu napięcie 3-fazowe (3x230V). Dlatego potrzebny jest silnik 3-fazowy z możliwością przełączenia uzwojeń gwiazda - trójkąt - tak aby mógł pracować z napięcie m 3x230V.

    A jeśli chodzi o kwestię akumulatorów to może skoro i tak będzie rozwijany wąż doprowadzający substancję do opryskiwania to może lepiej było by również rozwijać kabel zasilający wózek zamiast stosować skomplikowane systemu akumulatorów, przetwornic i generatorów ??
  • Autor:
  • ~Clockens
  • Data dodania:
  • 2017-12-31 03:31:29
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 5
  • Witam!

    Więcej czasu wieczorami mam to wracam do mojego małego projektu.

    Myślałem o tym aby kabel aby się zwijał na bemben ale zrezygnowałem z tego bo nie wiem jak zrobić aby kabel jak się będzie zwijał/rozwijał nie skręcał się, tzn potrzeba by było coś takiego aby mógł się kręcić w miejscu a czegoś takiego nie mogę znaleźć , przynajmniej nawet sobie nie mogę wyobrazić jak by to mogło być skonstrułowane dlatego pozostaje przy akumulatorach, chyba że ktoś ma jakieś pomysły , sugestie.


    Falownik Danfoss Micro Drive FC 51 0.75 kw, tylko wybrać 1x230 czy 3x400?

    Do tego silnik Silnik elektryczny trójfazowy 1400 0,55kW MS 71 3-4, zwykły silnik, może być taki czy muszę szukać inny typ silnika?

    Prosiłbym o pomoc. zadowolony


    Pozdrawiam!
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE