Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » Falownik do wiertarki stołowej
  • Autor:
  • ~MiloszW
  • Data dodania:
  • 2017-09-13 10:32:02
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Planuję modyfikację swojej wiertarki stołowej - chciałbym mieć możliwość regulacji jej prędkości obrotowej - w tym celu planuję wyposażyć ją w falownik. I tutaj pojawia się moje pytanie - jaki falownik będzie najlepszy, czytałem co nieco, porównywałem modele ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie dlatego prosił bym o pomoc kolegów. Jakiej firmy / serii falownik polecacie do tego typu zastosowania?
  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2017-09-13 15:32:52
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Silnik z pewnością 3-fazowy, inaczej przeróbka nie ma sensu. Wypadałoby zastosować falownik z 3-fazowym zasilaniem, nowy, jakiś prosty model - zadanie nie jest zbyt wymagające. Np. http://www.zawex.pl/?p=productsMore&iProduct=10&sName=falownik-lg-0-75-kw-3f-(sv008ig5a-4)-2-5-a
    Jeśli moc silnika nie przekracza 1kW, a silnik ma 6 wyprowadzeń i tabliczkę ze zworkami, to można zaoszczędzić 100...250 zł stosując falownik zasilany z 1 fazy. http://www.zawex.pl/?p=productsMore&iProduct=750&sName=falownik-lg-0-75-kw-(sv008ig5-1f)-5-a
    albo prostszy
    http://www.zawex.pl/?p=productsMore&iProduct=6&sName=falownik-lg-0-75-kw-(sv008ic5-1f)-5-a-promocja-!
    Może to być okupione niewielkim osłabieniem momentu, bo sieć 230V zwykle ma słabsze parametry od "siły".
    Kupujemy falownik, czytamy instrukcję, jak wszystko jest zrozumiałe, to łączymy, programujemy i próbujemy.
  • Autor:
  • ~MiloszW
  • Data dodania:
  • 2017-09-14 08:27:36
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Dziękuję za szybką odpowiedź. Jest dokładnie tak jak kolega pisze - silnik o mocy 0,75kW.

    Odkręciłem pokrywkę i sprawdziłem wyprowadzenia - rzeczywiście jest ich 6.

    Nie wiedziałem, że to możliwe ale jeżeli tak to było by wręcz znakomicie jeżeli dało by się zastosować falownik zasilany 1-fazowo, bo najprawdopodobniej w niedługim czasie wiertarka będzie przenoszona w inne miejsce gdzie o "siłę" może być ciężko.

  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2017-09-14 16:32:34
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Zdarza się, że zastosowanie falownika jest wymuszone właśnie przez brak "siły". Ale łagodny start i regulacja prędkości jest wtedy bonusem. Jak pisałem, jednofazowy falownik będzie tańszy, a przy poborze 0,75kW z jednej fazy sieć nie powinna ucierpieć.
    Silnika przełączonego w trójkąt nie wolno włączyć wprost do sieci 400V - spali się. Trzeba przywrócić układ gwiazdy. No i oczywiście nie wolno pomylić zacisków zasilania sieciowego w falowniku z zaciskami, do których łączy się silnik.
  • Autor:
  • ~MiloszW
  • Data dodania:
  • 2017-09-19 08:30:06
  • Lista tematów:
  • 3
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Poszukałem nieco informacji na temat falowników i chyba najodpowiedniejszym dla mnie rozwiązaniem będzie zaproponowany przez kolegę falownik LG iC5 - https://www.sklepfalowniki.pl/falownik-sv008ic5-1f-0-75kw.html - z tego co widzę, aktualnie jest dostępny na promocji więc jeszcze lepiej.

    Jeszcze raz dzięki za pomoc.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE