Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki - Funkcje, porady, montaż, serwis, problemy » Falowniki LG iC5 - zmiejszenie prędkości obrotowej silnika
  • Autor:
  • ~TestoGG32
  • Data dodania:
  • 2017-02-08 08:51:38
  • Lista tematów:
  • 11
  • Ilosc postów:
  • 18
  • Witam Kolegów,

    Na wstępie zaznaczę że nie jestem zbyto zorientowany w tematyce falowników, silników i tak dalej - mam natomiast u siebie w firmie zainstalowany falownik LG iC5 który napędza silnik przesiewacza. Dotychczas przesiewaliśmy wyłącznie jeden materiał dlatego falownik był ustawiony na stałą prędkość. Teraz zamierzamy przesiewać tym urządzeniem materiały różnego rodzaju w związku z tym chciałbym mieć możliwość zmniejszania / zwiększania prędkości silnika napędzającego ten przesiewacz. W jaki sposób mogę to zrealizować na tym falowniku ??
  • Autor:
  • ~Lion23
  • Data dodania:
  • 2017-02-09 09:30:18
  • Lista tematów:
  • 8
  • Ilosc postów:
  • 217
  • By coś konkretnie pomóc trzeba by znać schemat układu i wiedzieć jak falownik jest obecnie zaprogramowany.

    Podaj proszę przynajmniej na początek jak obecnie ustawione są parametry falownika: "drv" i "Frv"
  • Autor:
  • ~eplus
  • Data dodania:
  • 2017-02-11 08:16:32
  • Lista tematów:
  • 1
  • Ilosc postów:
  • 232
  • Instrukcje po polsku są dostępne w internecie: http://www.zawex.pl/files/Falowniki_LG_seria_iC5.pdf
    Na początek można spróbować, czy pokrętło na przednim panelu ma jakiś wpływ na obroty silnika, jeśli nie, to pod pokrywką można sprawdzić, czy jest jakiś przewód podpięty pod zacisk VI (lub I) na małej niebieskiej listwie i dokąd on prowadzi. Jeśli te dwa punkty nie rozwiążą problemu, to może prędkość zadana jest cyfrowo (wpis z klawiatury), ale to nie znaczy, że tak musi zostać, bo pokrętło jest wygodniejsze. O tym, co zadaje prędkość, decyduje właśnie wpis w parametrze FRQ.
  • Autor:
  • ~TestoGG32
  • Data dodania:
  • 2017-02-13 08:46:26
  • Lista tematów:
  • 11
  • Ilosc postów:
  • 18
  • Sytuacja wygląda ta:

    ~eplus:
    - pokrętło na falowniku nie działa,
    - przewody podpięte są pod styki P1, P2, P3 oraz 30A, 30B, 30C, natomiast pod V1 i I nic nie jest podłączone,

    ~Lion23:
    - parametr drv jest ustawiony na wartość - 1
    - Frq ma wartość - 0

  • Autor:
  • ~Lion23
  • Data dodania:
  • 2017-02-16 09:02:49
  • Lista tematów:
  • 8
  • Ilosc postów:
  • 217
  • W takim przypadku możesz zmienić wartość parametru Frq na:

    - 0 lub 1 - wtedy częstotliwość będzie ustawiana cyfrowo za pomocą joysticka na obudowie falownika

    lub

    - 2 - wówczas częstotliwość będzie nastawiana za pomocą pokrętła umieszczonego na falowniku

    Radzę jednak testy zacząć od mniejszych prędkości i powoli je zwiększać, aby sprawdzić ja będzie zachowywał się przesiewacz - być może nie jest przystosowany do pracy z większą prędkością.
  • Autor:
  • ~TestoGG32
  • Data dodania:
  • 2017-02-17 08:25:32
  • Lista tematów:
  • 11
  • Ilosc postów:
  • 18
  • Udało się - ustawiłem drv na 2 i testowałem działanie - wszystko jest ok - przesiewacz działa bez problemu także przy większej prędkości. Dzięki za pomoc.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE