Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Wyłączniki nadprądowe do falowników o charakterystyce C

2013.06.28
Wyłączniki nadprądowe do falowników o charakterystyce C

 

 

Wyłączniki nadprądowe zwane inaczej wyłącznikami instalacyjnymi typu „S” wykorzystywane są głównie do ochrony instalacji i odbiorników przed zwarciem i przeciążeniem. Wyłączniki te produkowane są na prądy znamionowane do 125A oraz prądy wyłączalne 25kA i na napięcia do 440 V. Najbardziej popularne na rynku to wyłączniki na prądy znamionowe do 125A i prądy wyłączalne do 10kA. Dostępne są w kilku wersjach o charakterystykach czasowych B, C lub D.  Jednak w tym artykule zajmiemy się tylko wyłącznikami o charakterystyce C, które są stosowane do ochrony przewodów i urządzeń o dużych prądach rozruchowych np. silniki.

 

 

Należy jednak wspomnieć na początku niniejszego artykułu o różnicach pomiędzy wyłącznikami B, C, D oraz, że istnieją również wyłączniki oznaczone literą A, które w porównaniu do wyłączników B, C, D charakteryzuje natychmiastowe rozłączenie obwodu i raczej stosuje się je do ochrony urządzeń elektronicznych. Typy wyłączników B, C lub D odróżnia wartość prądu zadziałania do prądu znamionowego oraz ich przeznaczenie. I tak… Wyłączniki oznaczone jako B stosujemy w układach gdzie zostały podłączone odbiorniki o małych prądach rozruchowych. Wyłączniki o charakterystyce C mają zastosowanie w instalacjach zasilających o mocach do kilku kilowatów. Natomiast wyłączniki oznaczone jako D stosuje się w układach gdzie podłączone zostały silniki o dużych mocach.

 

Wyłączniki o charakterystyce C wyłączają prąd zwarciowy gdy osiągnie od 5 do 10 kotności wartości prądu znamionowego. Zakres prądu znamionowego na jakie są produkowane: 0,3 do 63 A. Granica zadziałania wyzwalaczy termicznych zawiera się od 1,13 do 1,45 krotności prądu znamionowego (przy temperaturze odniesienia 30°C) Wyłączniki występują w odmianach 1, 2, 3 i 4 biegunowych. Oferowane są modele z torem neutralnym lub bez.

Dla właściwego zadziałania wyłączników potrzebne jest umiejętne dobieranie ich do określonych parametrów instalacji elektrycznych tak aby zadziałał najbliższy miejsca awarii wyłącznik.

 

 

LS w swojej ofercie posiada wyłączniki nadprądowe typu BKN w pełnym zakresie prądów do 63A oraz BKH dla prądów do 125A . Dla serii BKN dostępne są charakterystyki B, C i D i o liczbie pól 1, 2, 3 i 4P. Znajdują one zastosowanie w automatyce budynków jak również w przemyśle chroniąc obwody przed zwarciami i przeciążeniami.

 

Oferta obejmuje także wyłączniki róźnicowo-prądowe typu RKN oraz wyłączniki różnicowo-prądowe z członem naprądowym. Posiadają one bardzo dobre parametry pracy, stanowiąc skuteczną ochronę przed porażeniem. Uzupełnieniem oferty są rozłączniki izolacyjne BKD 1 do 4-polowe, w zależności od wykonania na prądy od 40A do 125A. Charakteryzuje je bardzo duża trwałość, oraz łatwość montażu na szynie DIN. Możemy je dodatkowo doposażyć w styki pomocnicze oraz oszynowanie do łatwego połączenia większej liczby aparatów.

 

                                               MCB

- wyłączniki instalacyjne BKN  1,2,3,4-polowe; charakterystyki B,C,D; prąd 1-63A
- wyłączniki instalacyjne  BKH   1,2,3,4-polowe; charakterystyki B,C; prąd 80 - 125A
- rozłączniki modułowe BKD  1,2,3,4-polowe, prąd 40 - 125A
- wyłączniki różnicowo-prądowe RKN   2,4-polowe; prądy różnicowe 30mA, 100mA, 300mA;
- wyłączniki różnicowo-prądowe z członem nadpradowym RKP    1P+N; prądy różnicowe 30mA, 100mA, 300mA; charakterystyki B,C

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE