Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Panele operatorskie HMI w ofercie Aniro

2013.05.16
Panele operatorskie HMI w ofercie Aniro

Panele operatorskie HMI umożliwiają kontrolę urządzeń elektrycznych, które realizują procesy technologiczne lub produkcyjne. Panele HMI pozwalają na budowanie interfejsu użytkownika oraz prezentację aktualnych danych z rejestrów urządzeń (pomiarów) tj. przemienniki częstotliwości, sterowniki PLC czy moduły komunikacyjne.

Współczesne panele HMI są wyposażone w panele graficzne lub panele dotykowe oraz w oprogramowanie, które przejmuje zadania wykonywane przez komputery przemysłowe. W ostatnich latach można zauważyć duże zainteresowanie panelami operatorskimi a co za tym idzie dużą oferte na rynku. Różnorodność tych urządzeń powoduje, że tak jak falowniki, - możemy dobrać odpowiedni panel do aplikacji.

W ofercie Aniro znajdują się panele graficzne XP10 pozwalające na wizualizację i łatwe konfigurowanie pracy małych systemów oraz nowa seria paneli dotykowych XP o przekątnych od 5,7” do 15”, które mają dostęp do szerokiego zakresu portów: Ethernet, USB, RS485, RS232, CF Card.

 

Tak jak zostało wspomniane na wstępie panele operatorskie HMI monitorują dane z produkcji np. za pośrednictwem sterowników PLC i modułów RTU (dane te mogą być archiwizowane i porządkowane w formie raportów). Urządzenia te połączone są z urządzeniami wykonawczymi (np. pompy, zawory) oraz urządzeniami pomiarowymi tj. czujniki ciśnienia czy czujniki temperatury. Różnica pomiędzy sterownikami PLC a modułami RTU jest taka, że sterowniki zarządzają pracą systemu, natomiast RTU rejestrują parametry i przekazują informacje do systemu.

Panele HMI programuje się za pomocą dołączonego do nich oprogramowania lub po prostu pracują pod kontrolą własnego systemu.

 

Panele operatorskie HMI w ofercie firmy Aniro:

 

1. Panele graficzne

 

Panel_graficzny_LG_LS_XP10

Mały i bardzo wygodny w użyciu panel graficzny XP10 pozwalający na wizualizację i łatwe konfigurowanie pracy małych systemów. Bardzo łatwy sposób programowania przycisków i dodawania elementów graficznych, małe wymiary i konkurencyjna cena to jego największe zalety:

- ekran o rozdzielczości 192x64
- łatwy sposób programowania
- różnorodne elementy graficzne i funkcje wewnętrzne
- grafika: Linie, koła, bitmapy, bargrafy, wykresy, animacje
- wewnętrzna pamięć do 1000 słów
- przyciski definiowalne przez użytkownika
- wbudowany zegar czasu rzeczywistego (typ B)
- pamięć ekranów 256k
- zasilanie 5V poprzez port RS falownika lub sterownika
- zasilanie zewnętrzne 24V DC
- języki angielski, chiński
- możliwość dodawania fontów
- porty komunikacyjne RS-232C i RS-422/485
- możliwość łączenia kilku urządzeń w sieci do panela
- funkcja zabezpieczające

 

xp10_polaczenia

 

xp10_tabela

 

2. Panele dotykowe


XP80

Dostępna do tej pory seria paneli dotykowych PMU zostanie zastąpiona nową serią XP. Stanowią one doskonałą bazę przy tworzeniu  ciekawszych aplikacji.  Nowa seria paneli XP dostępna będzie w wielkościach od 5,7’’ do 15’’. Panele te umożliwiają pracę z paletą 65 536 kolorów. Możliwe jest stosowanie bitmap tworzących atrakcyjne i funkcjonalne tło oraz korzystanie z bogatych bibliotek gotowych obiektów graficznych.

W tych panelach mamy dostęp do szerokiego zakresu portów: Ethernet, USB, RS232, RS485, CF Card. Nowa seria nie tylko
charakteryzuje się lepszymi parametrami, ale i koszty zakupu takiego panelu zostały obniżone. Oprogramowanie XP-Builder
dostępne jest darmowo i udostępnia opcję uploadu projektu z panelu, zaprogramowanie w przejrzystym i intuicyjnym środowisku graficznym oraz symulację programu.

Panele_HMI

HMI_typy_2


NOWOŚĆ !!!   Panel HMI  XP40 o przekątnej 7"

 

HMI_XP40

 

 

Porty dostępne w panelach HMI serii XP

 

HMI_IO

 

 

Sposoby współpracy paneli XP w układach automatyki

 

HMI_system

 

 

Systemy SCADA


Co wyróżnia System Scada InfoU


Niezwykle intuicyjne środowisko programowania Engineering  powoduje że opracowanie i wdrożenie graficznego interfejsu użytkownika zajmuje mniej czasu. Wszystkie projekty mogą być zarządzane za pomocą jednego narzędzia a zastosowanie pełnej integracji i wielowątkowości systemu Windows znacznie przyspiesza i ułatwia tworzenie kodu wynikowego. Narzędzie Engineering, posiada przejrzysty interfejs tworzenia i zarządzania projektem z klasyfikacją według funkcji w postaci rozwijalnego "drzewka" i zapewnia łatwy dostęp do wszystkich funkcji oprogramowania.

 

scada_infoU_foto

 

System InfoU jest niezmiernie elastyczny i otwarty na standardy ogólnie przyjęte w systemach sterowania. Stabilna i wydajna komunikacja w połączeniach OLE DB, OPC Serwer/Klient wraz z zaimplementowanymi wieloma połączeniami sieciowymi to dodatkowe atuty InfoU.

 

 

Szczególną uwagę należy zwrócić na system zarządzania tagami, można je importować i eksportować do plików csv oraz przeprowadzać import bezpośrednio ze środowiska programistycznego sterowników PLC. Deklarowanie zmiennych bezpośrednio w programie przeprowadza się równie łatwo i co ważniejsze szybko. System podpowiada w przejrzysty sposób, jaki typ zmiennej będziemy obsługiwać. Równie ważny jest sposób edycji i opisywania tagów, co przy dużej ich ilości, jest niesłychanie pomocne w wyszukiwaniu. Wymiana danych odbywać się może w czasie rzeczywistym przez systemy MES, ERP do i z baz MS SQL czy Oracle.

Otwarta struktura z wieloma konfiguracjami

 

scada_configuration

 

Mocną stroną InfoU jest jego silnik graficzny, który umożliwia szybką konfigurację ekranów. Obsługuje różne plików graficznych w tym JPG, GIF, BMP, TIFF i itp.

 

scada_screen_6

 

Różnorodne efekty animacji można uzyskać przy użyciu animacji plików gif lub kontrolek Active-X, które można umieszczać bezpośrednio w edytorze i jeśli jest to wymagane, Active-X moga być wywoływane i sterowane za pomocą skryptów. InfoU obsługuje biblioteki graficzne i różne typy obiektów, które są przewidziane do tworzenia różnorodnych rysunków wymaganych przez użytkowników. Warto również wspomnieć o bogatej bibliotece wewnętrznej ponad 1000 plików graficznych, do których możemy dołączyć często używane przez nas obiekty graficzne. Wsparcie obiektów OLE doskonale uzupełnia i wspomaga tworzenie poszczególnych ekranów projektu.

Rodzaje dostępnych rozwiązań systemu InfoU:

 

scada_types

 


 

 

 

 

  

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE