Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Jaki falownik wybrać? Wybierz odpowiedni falownik w zależności od branży

2022.08.24
Jaki falownik wybrać? Wybierz odpowiedni falownik w zależności od branży

 

Prawidłowy dobór falownika do aplikacji to bardzo istotna rzecz. Niektóre sektory przemysłowe potrzebują dodatkowych funkcji do prawidłowej pracy urządzeń. Przykładowo w branży HVAC w której skład wchodzą: wentylacja, klimatyzacja i ogrzewanie, ważnym aspektem jest kontrola temperatury, ciśnienia czy przepływu. Dlatego wybór odpowiedniego falownika jest niezwykle istotny. Sprawdź i wybierz falownik dostosowany do branży.

 

 

Branża HVAC – jaki falownik będzie najlepszy?

 

 

 

 

 

W aplikacjach obsługujących wentylatory, pompy i kompresory doskonałym wyborem są falowniki LS seria H100. Zostały zaprojektowane do pełnej i zaawansowanej kontroli systemu. Rozbudowany regulator PID, obsługa pracy wielopompowej PFC i wielosilnikowej MMC, funkcje czyszczenia pompy, kompensacji przepływu czy możliwości skonfigurowania harmonogramu pracy, to tylko niektóre dodatkowe możliwości w jakie zostały wyposażone falowniki LG/LS.

W tabeli możemy zauważyć że seria H100 i G100 są seriami optymalnymi polecanymi przez południowo koreańskiego producenta. Jednak w zależności od obciążenia, trafny wybór może paść na inną serię.

 

 

 

 

 

 

Zarządzanie surowcami i metalami – falowniki LS: iG5a, G100, iS7, S100 to trafny wybór!

 

 

 

 

W obszarze zarządzania surowcami i metalami, który reprezentuje duży obszar przemysłu: począwszy od obsługi transporterów i przenośników, poprzez urządzenia obsługi procesu hartowania, a skończywszy na suwnicach oraz nawijakach i odwijakach. Tak duży zakres aplikacji, wymaga od falowników możliwości sterowania wektorowego, a także kontroli wzbudzania i obsługi hamulca silnika. Takie funkcję spełnia kilka modeli przemienników LS, serie które warto rozważyć to: iS7, S100, iG5a ora G100.

 

 

 

 

 

 

 

Windy i schody – falowniki LS iS7 do obsługi transportu osób lub towarów

 

 

 

 

Sterowanie urządzeniami dźwigowymi, to duża odpowiedzialność. Windy wymagają obsługi dużych prędkości, z kolei schody niskich prędkości. Poszczególne aplikacje wymagają wysokiego momentu przy niskiej prędkości, albo niskiego momentu przy wysokiej prędkości. W obu przypadkach ważne jest precyzyjne sterowanie wektorem pola w pętli sprzężenia zwrotnego. Takie wymagania spełniają falowniki LS serii iS7. Napędy iS7 to jedna z najbardziej zaawansowanych technologii producenta. Napęd o wysokiej wydajności i niezawodności.

 

 

 

 

 

Przemysł tekstylny – różnorodne obciążenia wymagają różnorodnych napędów

 

 

 

 

W przemyśle tekstylnym jednocześnie pracuje wiele różnych procesów: mycie, suszenie, prasowanie, drukowanie, transport to tylko niektóre z nich. W tekstyliach ze względu na dużą obecność wody i sporą wilgotność często wymagane są falowniki z wyższym stopniem ochrony IP. Wybór odpowiedniego napędu zależny jest od napędu jaki będzie obsługiwał. Do obciążeń lekkich rekomendowane są falowniki LS S100 i H100, a do cięższych zadań lepiej sprawdzą się przemienniki iS7, S100 oraz G100.

 

 

 

 

 

Branża tworzyw sztucznych - wtryskarki, miksery, transportery i przewijarki

 

 

 

 

 

W branży tworzyw sztucznych podstawowym obciążeniem są wtryskarki. Końcowy produkt powstaje na podstawie formy wtryskowej. Oprócz wtryskarek, w obróbce syntetyków mamy do czynienia z wieloma innymi obciążeniami, począwszy od mikserów, ekstruderów, kompresorów, przenośników, przewijakach, skończywszy na suszarkach i suwnicach. Wszystkie te procesy to wymagające obciążenia, potrzebujące właściwego falownika. W tych procesach niezastąpione są falowniki LS iS7, S100 oraz G100. Przy obciążeniach lekkich np. wentylatory, pompy i kompresory z powodzeniem można zastosować przemienniki LG/LS serii iG5A, G100, H100, oraz M100.

 

 

 

 

Reasumując, wybór właściwego falownika to nie taka prosta sprawa, a prawidłowy wybór dostosowany do obciążenia i aplikacji jest bardzo ważny. Dlatego jeżeli potrzebujesz porady przy wyborze przemiennika częstotliwości, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści chętnie pomogą. Sprawdź ofertę falowników w naszym sklepie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój Nick
Treść komentarza

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE