Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Jak zasilić urządzenie 110V napięciem 230V? Czy potrzebny jest konwerter 110 V – 230V, do zasilania urządzeń z Ameryki?

2021.11.04
Jak zasilić urządzenie 110V napięciem 230V?  Czy potrzebny jest konwerter 110 V – 230V, do zasilania urządzeń z Ameryki?

 

 

 

 

 

 

Kto z nas nie kupił bądź otrzymał sprzętu elektronicznego z Ameryki? Takie urządzenia są zazwyczaj zdecydowanie tańsze, od proponowanych w Europie. Czy oprócz ceny różnią się czymś jeszcze? Oczywiście!

 

 

 

 

Różnice między zasilaniem urządzeń elektrycznych w Ameryce i Polsce?

 

 

 

 

 

 

 

W krajach takich jak Stany Zjednoczone, Japonia, Kanada itd. napięcie w instalacjach elektrycznych wynosi 110V, a częstotliwość 50 Hz. Dla przypomnienia w krajach europejskich napięcie sieci elektroenergetycznej wynosi 230V, zaś częstotliwość 60 Hz.

To nie koniec różnic, w Stanach Zjednoczonych gniazda elektryczne przystosowane są do innych wtyczek, niż te do których jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce. Okrągłe bolce znane Europejczykom, w Ameryce mają kształt prostokątów. Warto również dodać że wtyczki w USA nie tylko mają płaskie końcówki, lecz także są spolaryzowane. Oznacza to że mają one różną szerokość i będą pasować tylko w jednym położeniu do gniazdka.

 

 

Wtyczka US 110V

 

 

 

Oczywiście na rynku dostępnych jest cały szereg adapterów (przejściówek) który umożliwią podłączenie wtyczki przystosowanej do napięcia 230V do gniazdka 110V i odwrotnie. Należy jednak pamiętać że dostosowanie wtyczki nie zmieni napięcia i częstotliwości. Co nam w tym pomoże?

 

 

 

 

 

 

Konwerter napięcia 230V na 110V – czyli jak podłączyć amerykańskie urządzenie do polskiego gniazdka?

Podłączenie urządzenia przywiezionego z USA, jest możliwe należy tylko pamiętać o zastosowaniu przetwornicy napięcia z 110V na 230V. Głównym zadanie przetwornicy jest obniżenie napięcia zmiennego 230V na napięcie zmienne 110V, bądź odwrotnie. Większość konwerterów jest uniwersalna i będzie w stanie zasilić amerykańskie urządzenia w Polsce, jak również polskie urządzenia w USA. Konwerter napięcia posiada wbudowany transformator, który dostosuje sprzęt do panujących w Polsce warunków energetycznych. Przetwornice napięcia dostępne w sklepie, wykonane są toroidalnych transformatorów. Innowacyjne komponenty zastosowane w budowie konwertera, są gwarancją bardzo wysokiej sprawności działania.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój Nick
Treść komentarza

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE