Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Kopiowanie Konfiguracji Falowników - Przegląd Dostępnych Rozwiązań

2019.04.30
Kopiowanie Konfiguracji Falowników - Przegląd Dostępnych Rozwiązań

W ramach co miesięcznego cyklu artykułów przygotowaliśmy przegląd możliwości przenoszenia (kopiowania) ustawień pomiędzy falownikami. Dostępność takiej opcji jest szczególnie istotna w przypadku producentów maszyn OEM, w których wykorzystuje się wiele identycznie skonfigurowanych przemienników częstotliwości. Możliwość wygodnego przenoszenia ustawień z jednego falownika na drugi to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale również pewność że wszystkie parametry zostaną skonfigurowane właściwie. 

 

 

Falowniki LG / LSIS

 

 

Możliwość łatwego przenoszenia konfiguracji pomiędzy falownikami firmy LG została wprowadzona stosunkowo niedawno, bo dopiero wraz z pojawieniem się serii przemienników H100, S100 i M100. Wówczas to producent udostępnił narzędzie nazwane "Smart Copier", które oferuje możliwość pobierania konfiguracji z jednego falownika i zapis na innym nawet bez podłączania ich do zasilania. 

 

W przypadku wcześniejszych serii falowników takich jak LG iG5a oraz iC5 możliwość kopiowania parametrów była dostępna jedynie za pośrednictwem oprogramowania instalowanego na komputerze PC - DriveView, które to komunikowało się z przemiennikiem częstotliwości za pomocą protokołu Modbus.

 

 

LG Smart Copier

 

 

Falowniki Danfoss

 

 

Do kopiowania i przenoszenia ustawień w falownikach Danfoss takich serii jak VLT Micro Drive FC51 oraz Refrigeration Drive FC103 wykorzystuje się panele obsługi. Akcesoria te poza możliwością kopiowania i przenoszenia ustawień pomiędzy przemiennikami pozwalają również na ich bieżącą obsługę i programowanie.

 

Warto tutaj zaznaczyć, że w przypadku falowników Danfoss wymienionych powyżej serii panel obsługi jest elementem opcjonalnym i falownik z powodzeniem może pracować bez niego, zaś jego konfiguracja może zostać przeprowadzona za pomocą zainstalowanego na komputerze PC oprogramowania "MCT-10 Set-up Software".

 

 

Danfoss kopiowanie

 

 

Falowniki ABB

 

 

Również dla falowników ABB serii ACS150, ACS350, ACS550 oraz ACH550 producent przygotował narzędzie o nazwie FlashDrop pozwalające na kopiowanie parametrów. Podobnie jak w przypadku "Smart Copier'a" firmy LG kopiowanie parametrów może być realizowane bez podłączania napędu do zasilania, a co więcej napęd może pozostawać nierozpakowany.

 

Do kopiowania i przenoszenia parametrów pomiędzy przemiennikami serii ACS310 / 350 / 355 / 550 istnieje również możliwość wykorzystania podstawowego panelu obsługi APS-CP-C lub panelu z asystentem APC-CP-A - jednak w tym przypadku falowniki muszą być podłączone do źródła zasilania.

 

 

Flashdrop - ABB

 

 

Falowniki LENZE

 

 

Również firma LENZE opracowała swoją technologię zapisu i kopiowania ustawień pomiędzy falownikami. Wszystkie ustawienia parametrów przemiennika częstotliwości - zarówno konfiguracja domyślna, jak również ustawienia użytkownika przechowywane są w EPM - Elektronicznym Module Programowalnym. Opcjonalny programator EPM pozwala między innymi na kopiowanie ustawień z jednego EPM do drugiego oraz kopiowanie ustawień z EPM do pamięci programatora.

 

Jako, że programator posiada własne zasilanie bateryjne ustawienia parametrów mogą być skopiowane do EPM i włożone do napędu nawet przy wyłączonym zasilaniu na napędzie. Dodatkowo kiedy parametry napędu są zapisane w EPM za pomocą programatora, ustawienia te są przechowywane w dwóch różnych miejscach: w "ustawieniach użytkownika" oraz w "ustawieniach domyślnych OEM". Podczas gdy "ustawienia użytkownika" mogą być zmodyfikowane w napędzie, "ustawienia OEM" nie mogą być zmieniane. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest nie tylko zresetowanie falownika do ustawień fabrycznych, ale również do oryginalnych ustawień OEM.

 

Kopiowanie - Lenze

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
falowniki24.info.pl/artykuly/art-228.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE