Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Programy na PC do monitoringu i programowania falowników

2018.03.05
Programy na PC do monitoringu i programowania falowników

Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem popularnych programów do monitoringu, obsługi i programowania przemienników częstotliwości. W tym artykule przedstawimy cztery programy dostarczone przez najpopularniejszych producentów falowników na naszym rynku, a będą to: DriveView od firmy LG, SoMove od Schneider Electric, EasyStarter od firmy Lenze oraz MCT10 od Danfoss. Zachęcamy do czytania i komentowania.

 

DriveView 

 

Od firmy LG mamy program dostępny w dwóch wersjach – stareszej 3.3 oraz aktualnej 7. Programy te bez zastrzeżeń pracuaj na większości dostępnych systemów operacyjnych firmy Windows. DriveView dedykowany jest do współpracy z przemiennikami LG/LS serii iC5 (wyposażonych w kartę rozszerzeń MODBUS), iG5A, iS7, iP5A, iV5 i innymi. W naszych zastosowaniach najczęściej korzystamy z aplikacji DriveView w wersji 3.3, która wg nas jest wersją najstabilniejszą i sprawiającą najmniej problemów z połączeniem.

 

Po zainstalowaniu pokazuje się okno, w którym widać nie tylko aktywne połączenia z falownikami, ale również logi z zapisem historii błędów i awarii. Pod ręką znajdują się też najważniejsze opcje, a więc na przykład ustawienia parametrów komunikacyjnych. Po nawiązaniu połączenia z falownikiem, bez problemu można zarządzać nim za pomocą aplikacji, czyli np. uruchamiać go oraz zatrzymywać, zmieniać kierunek obrotów oraz sprawdzać jego aktualne parametry pracy – częstotliwość zadaną, częstotliwość, napięcie na szynie DC, prędkość obrotową dołączonego silnika i wiele więcej.

 

Za pomocą DriveView w wygodny i szybki sposób można również programować wymienione falowniki, a także kopiować ich ustawienia i przenosić je między urządzeniami.

 

 

 

SoMove

 

To kolejna propozycja programu na PC do obsługi falowników, tym razem od firmy Schneider Electric. Program jaki udostępnia pozwala na obsługę, monitoring i programowanie dostępny w ofercie falowników, softstartów i serwonapędów m.in. takich jak: ATV12, ATV71, ATV61, Lexium, ATS48, ATS22 oraz TeSysT.

 

Zastosowanie pakietu oprogramowania SoMove do programowania oraz monitoringu pracy napędów pracujący w danej firmie, może znacząco wpłynąć na skrócenie czasu instalacji, konserwacji i serwisu, a tym samym ograniczyć i zminimalizować koszty ewentualnych przestojów lini produkcyjnych. Dzięki możliwości pracy programu w trybie offline, nie ma konieczności ciągłego utrzymywania połączenia komputera PC z falownikiem. Wystarczy jednorazowo połączyć się z danym napędem pobrać jego konfigurację, a następnie pracując już w biurze w trybie offline wprowadzić odpowiednie modyfikacje, przetestować ich działanie na symulatorze, a następnie przenieś na falownik.

 

Aplikacja SoMove posiada również rozbudowane opcje monitorignu parametrów napędu, zaś dzięki opcji Scope może je przedstawiać w formie czytelnych wykresów.

 

 

 

EasyStarter

 

Kolejnym przykładem oprogramowania do obsługi, programowania i monitoringu falowników jest program EasyStarter od firmy Lenze. Tutaj również po prawidłowym zainstalowaniu oprogramowania oraz po połączeniu z falownikiem będziemy mogli obserwować najważniejsze parametry dotyczące napędu, a więc częstotliwość zadaną, aktualną częstotliwość wyjściową, moment obrotowy silnika, moc, prędkość, ewentualne pojawiające się błędy oraz status pracy.

 

Dodatkowo EasyStarter oferuje możliwość pobrania aktualnej konfiguracji falownika, wykonania jej kopi zapasowej, a także przeniesienia ustawień z jednego falownika na inne.

 

 

 

Danfoss MCT10

 

Pakiet oprogramowania VLC Motion Control Tool MCT10 od firmy Danfoss pozwala na konfigurację przemienników częstotliwości należących do rodziny VLT AC oraz urzadzeń do płynnego rozruchu (softstartów) z poziomu komputera PC.

 

Oprogramowanie MCT10 poza standardowymi funkcjami takimi jak konfiguracja parametrów napędu, monitoring pracy czy kopiowanie ustawień pomiędzy falownikami pozwala również na aktualizację ich oprogramowania.

 

W wersji darmowej programu, którą można bezpłatnie pobrać ze strony producenta, została ograniczona maksymalna liczba obsługiwanych napędów do 4. W celu obsługi większej ilości przemienników należy skontaktować się z lokalnym dystrybutorem Danfoss w celu uzyskania licencji do wersji bez ograniczeń.

 

 

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
falowniki24.info.pl/artykuly/art-228.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE