Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Przydatne aplikacje na smartfon i tablet dla elektryków i automatyków - Część 2

2018.02.21
Przydatne aplikacje na smartfon i tablet dla elektryków i automatyków - Część 2

Nasz telefon coraz częściej służy nam nie tylko w codziennym komunikowaniu się z naszymi bliskimi czy z klientami. Dzisiaj w takich branżach jak automatyka czy elektryka wykorzystywane są one codziennie do ułatwiania sobie pracy, pomocy w obliczeniach projektowych oraz czynnościach serwisowych. O najciekawszych aplikacjach na telefony oraz tablety pisaliśmy już ostatnio, dzisiaj chcemy nieco uzupełnić wcześniejszą listę najpotrzebniejszych aplikacji o kolejne propozycje programów, a będą to: DroidTesla, elCALC, Electrical Calculasions Pro oraz Inżynieria Elektryczny Elektronika Kalkulator.

 

 

 

DroidTesla

 

 

DroidTesla swoją funkcjonalnością przypomina aplikację EveryCircuit, o której pisaliśmy już w poprzednim artykule. Jest ona dostępna jest w dwóch wersjach - darmowej wersji demonstracyjnej z ograniczoną funkcjonalnością oraz płatnej (kosztującej 60,99zł) wersji PRO o pełnej funkcjonalności. DroidTesla oferuje kilka interesujących możliwości, z których można korzystać już nawet w wersji demonstracyjnej. Podobnie jak EveryCicuit, tak DroidTesla świetnie sprawdza się jako symulator niewielkich układów obwodów elektronicznych - w dostępnej aplikacji można symulować między innymi takie elementy elektroniczne jak: kondensatory, rezystory, wzmacniacze operacyjne, a także różnego typu tranzystory i diody.

 

 

Screeny z aplikacji DroidTesla

 

Link do pobierania: DroidTesla

 

 

elCALC

 

 

To kolejne przydatne w pracy narzędzie do przyspieszania obliczeń wielkości elektrycznych. Aplikacja wciąż znajdujące się w fazie rozwoju, co z pewnością oznacza w przyszłości aktualizacje oraz udoskonalenia zwiększające jej funkcjonalność. Póki co można w elCALC można wykonać przeliczenie rezystancji izolacji silników oraz transformatorów, ich uzwojeń czy izolacji kabli, a także izolacji i tangensa delta przekładników dla średniego lub wysokiego napięcia oraz wiele innych obliczeń inżynierskich spośród których warto jeszcze wymienić obliczanie spadku napięcia na przewodach i kablach, obliczanie spadku napięci podczas rozruchu silników krokowych oraz obliczenia doboru chłodzenia szaf elektrycznych. Aplikacja posiada również wbudowany dekoder stopnia ochrony urządzeń IP oraz IK.

 

 

Screeny z aplikacji elCALC

 

Link do pobierania: elCALC

 

 

Electrical Calculations

 

 

Aplikacja ta podobnie jak DroidTesla dostępna jest w dwóch wersjach - bezpłatnej wersji o ograniczonej funkcjonalności oraz wersji płatnej, w której dostępne są wszystkie funkcje. Cena wersji płatnej wynosi jedynie 9,99zł, przez co decydując się na korzystanie z Electrical Calculations lepiej od razu zdecydować się na wersję PRO o pełnej funkcjonalności. Wśród funkcji dostępnych w tej aplikacji znajdziemy m.in.: obliczanie spadku napięcia, mocy czynnej, biernej i pozornej, obliczanie rezystancji, dobór kondensatora rozruchowego do silników 1-fazowych, dekoder kodu barwnego rezystorów, konwersje jednostek i wiele innych. Aplikacja dostępna w wielu wersjach językowych - w tym w polskiej.

 

 

 

Link do pobierania: Electrical Calculations

 

 

Inżynieria Elektryczny Elektronika Kalkulator PRO

 

 

Chociaż program, który można kupić za symboliczna cenę kawy przeznaczony jest dla uczniów oraz pasjonatów budowania układów elektronicznych, korzystają z nich również zawodowcy. W aplikacji tej można zrealizować podstawowe obliczenia wynikające z prawa Ohma, obliczenia rezystancji, induktancji i pojemności łączonych szeregowo i równolegle oporników, cewek i kondensatorów, dzielniki napięcia, dzielniki prądu, dekoder kodu paskowego rezystorów, podstawowe wiadomości teoretyczne i wiele więcej.

 

 

Screeny z aplikacji Inżynieria Elektryczny Kalkulator PRO

 

Link do pobierania: Inżynieria Elektryczny Elektronika Kalkulator PRO

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE