Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Sterowanie pracą falownika LG iC5 za pośrednictwem systemu inteligentnego domu

2017.02.28
Sterowanie pracą falownika LG iC5 za pośrednictwem systemu inteligentnego domu

Obecnie coraz większą popularność zyskują systemu automatyki budynkowej, nazywane często systemami inteligentnego domu. Przez kilkanaście ostatnich lat, wraz z dynamicznym rozwojem elektroniki systemy te przeszły sporą ewolucję. Przede wszystkim znacznie obniżyła się ich cena, dzięki czemu, przestały być one dobrem luksusowym, a stopniowo stają się standardem w nowo powstających budynkach. Istotną rolę w upowszechnieniu tego typu systemów, odegrała powszechna dostępność telefonów komórkowych z ekranem dotykowym i możliwością instalowania dowolnych aplikacji, dzięki czemu będąc w dowolnym miejscu na świecie wiemy co się dzieje z naszym domem i jesteśmy w stanie sterować jego zachowaniem.

 

 

W systemach inteligentnych budynków najczęściej standardem jest możliwość sterowania oświetleniem, załączaniem obwodów gniazd, opuszczeniem rolet oraz sterowanie temperaturą z podziałem na strefy budynku. Bardzo często systemy te umożliwiają również integrację z pozostałym instalacjami występującymi w budynku jak np. instalacja alarmowa, monitoringu czy instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

 

 

W tym artykule na przykładzie systemu inteligentnego budynku AMPIO zaprezentujemy możliwość sterowania pracą przemiennika częstotliwości LG serii iC5. Dzisiaj zrealizujemy to poprzez podłączenie wyjść przekaźnikowych sterownika systemu z wejściami falownika, jednak system AMPIO oferuje również możliwość integracji z dowolnymi urządzeniami wyposażonymi w port komunikacyjny RS485 poprzez protokół komunikacyjny Modbus, co również na przykładzie falownika LG iC5 wyposażonego w opcjonalną kartę komunikacyjną Modbus zaprezentujemy w kolejnych artykułach z serii.

 

 

Schemat podłączenia falownika LG iC5 z modułem Ampio MSERV-3s

 

 

Moduł Ampio MSERV pozwala na podłączenie systemu inteligentnego domu z internetem i zarządzenie jego pracą za pomocą urządzenia mobilnego z systemem iOS lub Android. Ponadto posiada on również 8 wejść cyfrowych, 8 wyjść przekaźnikowych, wejście 1-wire pozwalające na podłączenie do 6 czujników temperatury oraz złącze magistrali CAN.

 

 

Moduł łączymy z falownikiem LG iC5 w następujący sposób:

 

Schemat podłączania - Ampio MSERV - LG iC5

 

 

  • Zacisk wspólny falownika "CM" łączymy z jednym z zacisków wyjścia przekaźnikowego "OUT1" modułu Ampio oraz z jednym z zacisków wyjścia przekaźnikowego "OUT2",
  • Wejście "P1" falownika łączymy z pozostałym wolnym zaciskiem przekaźnika "OUT1",
  • Wejście "P2" falownika łączymy z pozostałym wolnym  zaciskiem przekaźnika "OUT2",

 

 

Falownik konfigurujemy tak aby sterowanie jego pracą było realizowane poprzez zaciski, gdzie zacisk "P1" służy do uruchamiania / zatrzymywania falownika, zaś zacisk "P2" do określania kierunku pracy (parametr "drv" ustawiamy na wartość "2"), zaś częstotliwość był ustawiana za pomocą potencjometru znajdującego się na obudowie falownika ("Frq" - wartość "2").

 

 

Screen z aplikacji Ampio na urządzenie mobilne prezentujący ekran sterowania pracą falownika:

 

 

Aplikacja Ampio - Screen

 

 

 

Już wkrótce zapraszamy na nasz kanał na YouTube, na którym pojawi się filmik przedstawiający efekty sterowania falownikiem poprzez system Ampio.

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE