Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

VLT Motion Control Tool MCT 10 - oprogramowanie do programowania falowników Danfoss Micro Drive

2016.05.31
VLT Motion Control Tool MCT 10 - oprogramowanie do programowania falowników Danfoss Micro Drive

Firma Danfoss producent falowników serii Micro Drive udostępnia dla swoich urządzeń pakiet oprogramowania "VLT Motion Control Tool MCT 10" przeznaczony do zainstalowania na komputerze PC, za pomocą które w prosty i szybki sposób możemy konfigurować parametry posiadanego falownika, kopiować konfigurację z jednego urządzenia na inne oraz wykonywać kopie bezpieczeństwa konfiguracji odpowiednich falowników. W tym artykule zaprezentuję sposób instalacji i konfiguracji oprogramowania MCT 10 umożliwiający poprawną komunikację z komputerem PC.

 

 

Pakiet oprogramowania VLT Motion Control Tool MCT 10

 

 

Podstawowa wersja oprogramowania VLT Motion Control Tool MCT 10 dostępna jest za darmo na stronie firmy Danfoss: http://drives.danfoss.com/services/pc-tools/ . Wersja ta posiada ograniczenie w postaci możliwości obsługi maksymalnie 4 napędów pracujących w sieci Modbus oraz zablokowanej możliwości odczytu / zapisu parametrów kilku przetwornic jednocześnie. W przypadku konieczności obsługi większej ilości przetwornic za pomocą oprogramowania MCT 10 firma Danfoss zaleca skontaktowanie się z lokalnym przedstawicielem w celu uzyskania wersji "Advanced" pozbawionej powyższych ograniczeń.

 

Podczas instalacji MCT 10 zostaniemy zapytani o klucz instalacyjny (CD keykode), który jest dostępny na stronie: http://drives.danfoss.com/services/pc-tools/. Po wprowadzeniu klucza CD zaznaczamy również pole "Install basic version with limited functionality", po zaznaczeniu którego program przestanie wymagać podania numeru licencji i pozwoli przejść do następnego etapu instalacji.

 

Po uruchomieniu programu pojawi się okno, w który będziemy konfigurować parametry połączenia komputera PC z falownikiem. W lewej części okna, klikamy prawym przyciskiem myszy na zakładkę "Serial", a następnie wybieramy "Configure Bus".

 

 

Konfiguracja połączenia falownik Danfoss - komputer PC

 

 

W kolejnym oknie ustawiamy port komunikacyjny, poprzez który komputer został połączony z falownikiem - w przypadku korzystania z adaptera UBS-RS485 będzie to "USB Serial Port", pozostałe parametry jak prędkość, bit parzystości oraz bit stopu pozostawiamy na ustawieniach domyślnych. Po ustawieniu parametrów komunikacyjnych, klikamy "OK", a następnie ponownie klikając na zakładkę "Serial" wybieramy "Scan Bus for active Drives". Przy prawidłowej konfiguracji i podłączeniu powinna ukazać się nam lista dostępnych napędów Danfoss.

 

 

 

 

 

Konfiguracja połączenia 2

 

 

W naszym przypadku jak widać na załączonym screenie, dostępny jest falownik "FC-051" o mocy 0,75kW. Rozwijając poszczególne listy dostępne po lewej stronie okna dochodzimy do listy dostępnych do edycji parametrów falownika.

 

 

Parametry falownika Danfoss Micro Drive

 

 

 

Edycja parametrów falownika

 

 

Chcąc edytować parametry falowników Danfoss za pomocą oprogramowania MCT 10 wybieramy odpowiednią grupę parametrów z dostępnej listy - w naszym przypadku zakładamy, że chcemy edytować funkcję wejścia cyfrowego nr 1, w związku z tym z listy rozwijanej wybieramy "5-** Digital In/Out -> 5-1* Digital Inputs" i następnie edytujemy parametr o ID równym 510 tj. "Terminal 18 Digital Input". W pierwszej grupie parametrów "Setup 1" dwukrotnie klikamy na obecne ustawienie parametru i w nowo pojawiającym się oknie z dostępnej listy określamy nowe ustawienie parametru, a następnie zatwierdzamy klikając "OK".

 

 

Konfiguracja parametru falownika Danfoss Micro Drive

 

 

Chcąc zapisać zmienione parametry w pamięci falownika Danfoss wybieramy z menu "Options" zakładkę "Write to Drive Settings" i klikamy "OK".

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE