Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Falowniki LG iC5 - programowanie z wykorzystaniem oprogramowania DriveView

2016.05.16
Falowniki LG iC5 - programowanie z wykorzystaniem oprogramowania DriveView

We wcześniejszym artykule pod tytułem: " Praktyczne wykorzystanie protokołu MODBUS-RTU - sterowanie falownikiem za pomocą komputera PC - Część 2" opisany został sposób podłączenia falownika LG serii iC5 do komputera PC, wraz z możliwością jego wykorzystania do sterowania pracą falownika. W dzisiejszym atrykule zaprezentuję możliwość wykorzystania komputera PC do szybkiego programowania falownika LG iC5.

 

Nie będę tutaj opisywał już sposobu podłączenia falownika z komputerem i konfiguracji oprogramowania DriveView, ponieważ zostały one już szczegółowo opisane we wcześniejszych artykułach pt. " Praktyczne wykorzystanie protokołu MODBUS-RTU - sterowanie falownikiem za pomocą komputera PC" - artykuły dostępne tutaj Część 1 oraz Część 2. Przejmy więc od razu do programowania falowników za pomocą narzędzia DriveView. Opisywane narzędzie oferuje dwa tryby programowania falowników LG - pierwszy z nich tryb ONLINE dostępny jest tylko wówczas gdy falownik został fizycznie podłączony do komputera PC i pakiet oprogramowania nawiązał z nim łączność - możemy wówczas odczytać aktualne parametry pracy falownika, sprawdzić które z nastaw różnią się od ustawień fabrycznych oraz szybko zdefiniować nowe nastawy. W przypadku gdy nie mamy fizycznego dostępu do falownika, lub też chcemy sobie przygotować konfigurację falownika w biurze, a następnie jedynie przesłać gotową podczas wdrożenia możemy skorzystać z dostępnego trybu OFFLINE.

 

Programowanie falownika LG iC5 w trybie OFFLINE

 

W celu uruchomienia trybu OFFLINE w oprogramowaniu DriveView wybieramy "Offline Parameter Editor" z menu "Operation" lub klikamy w ikonę na pasku szybkiego uruchamiania, następnie w pojawiającym się oknie wybieramy model falownika, który będziemy chcieli programować wraz z aktualnie wgraną wersją oprogramowania - w naszym przypadku jest będzie to model "SV-iC5" z wersją oprogramowania "1.9". Wybór zatwierdzamy poprzez kliknięcie przycisku "Setup".

 

Programowanie falowników LG iC5 offline

 

 

W kolejnym oknie uzyskujemy już dostęp do listy parametrów konfiguracyjnych falownika LG iC5, które to możemy edytować dostosowując do potrzeb projektowanej aplikacji. Edycji poszczególnych parametrów falownika dokonujemy w kolumnie "Value", w której wprowadzamy pożądaną wartość konkretnego parametru. Jak widać na screenie poniżej zmienione przez nas parametry zostają oznaczone kolorem niebieskim.

 

Zmiana parametrów falownika LG iC5

 

 

Po zakończeniu konfiguracji parametrów, pozostaje już tylko zapisać projekt, by w przyszłości móc go przesłać do falownika.

 

 

Programowanie falownika LG iC5 w trybie ONLINE

 


W przypadku gdy posiadamy dostęp do falownika i możemy połączyć go z komputerem PC, wówczas jego konfigurację możemy przeprowadzić w trbie ONLINE. Z zakładki "Operation" wybieramy niedostępną wcześniej opcje "Online Parameter Editor", następnie pojawi się okno analogiczne jak w przypadku trybu OFFLINE, jednak już bez możliwości wyboru modelu falownika, ponieważ został on automatycznie rozpoznany przez komputer. Klikamy "SETUP" i w kolejnym oknie wyświetli nam się lista parametrów, jak w przypadku trybu OFFLINE, jednak obecnie poprzez kliknięcie na pasku szybkiego uruchamiania ikony "Update Parameter List" lub podwójne kliknięcie na danej grupie parametrów np. "DRV", "FU1", "FU2" czy "I/O" program automatycznie odczyta konfigurację parametrów z falownika i kolorem niebieskim oznaczy parametry, których nastawy różnią się od wartości fabrycznych.

 

Programowanie falowników LG iC5 online

 

 

Podobnie jak w przypadku trybu OFFLINE, wartości konkretnych parametrów możemy edytować w kolumnie "Value", a następnie od razu przesłać je do falownika.

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE