Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Falowniki - zastosowania praktyczne

2015.10.05
Falowniki - zastosowania praktyczne

Artykuł ten zostanie poświęcony falownikom i ich praktycznym zastosowaniom. Na konkretnych przykładach pokażemy w jakich maszynach i aplikacjach znajdują zastosowanie falowniki i jakie korzyści wynikają z ich zastosowania. Skupimy się na takich zastosowaniach falowników jak: zastosowanie w napędach maszyn pakujących, maszyn w przetwórstwie spożywczym: m.in. maszyn do sortowania, pakowania i obierania czosnku oraz maszyny do obróbki kamieniarskiej.

 

Zastosowanie 1: Przewijarki do folii stretch

 

Przykład maszyn: przewijarki LDPE CE, PS50 CE, PS100 CE firmy DANMIAR do ich napędu zastosowano asynchroniczne silniki elektryczne prądu przemiennego o mocy od 0,75 - 1,5kW.

 

Opis maszyn: przewijarki do folii stretch służą do przewijania folii z rolek jumbo na rolki ręczne oraz rolki maszynowe.

 

Korzyści z zastosowania falowników: w połączeniu z zamontowanym na pulpicie sterowniczym potencjometrem falownik umożliwia płynną regulacje prędkości obrotowej silnika napędzającego przewijarkę, a tym samym regulację wydajności maszyny.

 

Przewijarka do folii

Źródło: Danmiar.pl

 

 

Zastosowanie 2: Maszyny pakujące

 

Przykład maszyn: pakowarka PAK100CE oraz owijarka do folii stretch OW100CE do napędu obu maszyn zastosowane zostały asynchroniczne silniki elektryczne prądu przemiennego o mocy 0,75kW.

 

Opis maszyn: maszyna PAK100CE służy do pakowania paczek o maksymalnych gabarytach 100 / 100 cm oraz wadze do 100kg, z kolei OW100CE wykorzystywana jest do pakowania rolek folii stretch o masie od 1 do 6kg w paczki.

 

Korzyści z zastosowania falowników: dostosowanie prędkości obrotowej silnika napędzającego podstwę obrotową do potrzeb aplikacji, z jednoczesnym zachowaniem stałego momentu obrotowego.

 

Maszyna pakująca PAK100

Źródło: Danmiar.pl

 

 

Zastosowanie 3: Piła jednosuportowa

 

Przykład maszyny: Piła jednosuportowa fi: 400 - 1600 mm firmy K&K AUTOMATIC MACHINES z silnikiem głównym o mocy 7,5kW.

 

Opis maszyny: piła jednosuportowa służy do cięcia płyt kamiennych oraz małych bloczków kamiennych na podany wymiar, proces cięcia piły został w pełni zautomatyzowany.

 

Korzyści z zastosowania falowników: sterowanie prędkością obrotową silnika głównego w trybie wektorowym z zachowaniem stałego momentu obrotowego, płynna regulacja prędkości cięcia oraz możliwość pracy piły w trybie automatycznym dzięki połączeniu falownika ze sterownikiem PLC.

 

Piła jednosuportowa

Źródło: Machines.pl

 

Zastosowanie 4: Piła linowa

 

Przykład maszyny: Piła linowa PL1700 firmy K&K AUTOMATIC MACHINES.

 

Opis maszyny: piła linowa (inaczej nazywana trakiem linowym) pozwala na paserowanie i cięcie bloków kamiennych. W przypadku modelu PL1700 maksymalna długość cięcia wynosi 3800mm, zaś wysokość 1700mm dla kół pojedynczych. W modelu tym proces cięcia jest w pełni parametryzowany przez użytkownika za pomocą panelu HMI, zaś sama obróbka odbywa się w pełni automatycznie dzięki zastosowanemu sterownikowi PLC.

 

Korzyści z zastosowania falowników: płynna regulacja prędkości cięcia, dzięki której uzyskano możliwość cięcia różnych materiałów takich jak granit, marmury, skały ścierne o różnych twardościach. Parametryzacja procesu cięcia za pomocą panelu HMI, który umożliwia przez operatora takich parametrów procesu jak: prędkość cięcia, prędkość opuszczania liny, prędkość docinania, grubość i ilość ciętych płyt, parametryzacja cykli opuszczania liny - praca/przerwa. Parametry te zostaną następnie przetworzone przez sterownik PLC, który zgodnie z zapisanym w swojej pamięci programem będzie sterową pracą poszczególnych napędów. W pile PL1700 przez falowniki kontrolowane są zarówno ruch pionowy liny, jak również jej prędkość - dzięki temu uzyskano płynny start i hamowanie, regulację prędkości ruch oraz zabezpieczono silniki przed skutkami zwarć, przeciążeń, zaniku faz oraz wahań napięcia w sieci.

 

Piła linowa

Źródło: Mechines.pl

 

 

Zastosowanie 5: Maszyna do rozdzielania i sortowania czosnku

 

Przykład maszyny: E600 firmy Agrodealer z systemem napełniania pod mechanizmem sortowania. W maszynie zastosowano silnik elektryczny o mocy 6kW.

 

Opis maszyny: Czosnek za pomocą taśmy z korytkami transportowany jest ze zbiornika, do maszyny gdzie przechodzi proces łuskania oraz proces oczyszczania ze skrup za pomocą ekstraktora. Następnie za pomocą transportera taśmowego trafia do sortownika z systemem napełniania.

 

Korzyści z zastosowania falowników: Możliwość regulacji prędkości taśmy podajnika, w celu osiągnięcia jak największej wydajności pracy maszyny.

 

 

Maszyna do obrobki czosnku

Źródło: Agrodealer.eu

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE