Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Technika 87Hz

2012.11.25
Technika 87Hz

Artykuł ten trzeba zacząc od wyjaśnienia pojęcia częstotliwości załomu lub inaczej częstotliwośći bazowej.

Częstotliwość załomu jest to częstotliwość od której napiecie wyjściowe na falowniku przestaje wzrastać wskutek osiągnięcia wartości napiecia zasilania z sieci. Należy dodać, że częstotliwość ta nie zależy od napięcia zasilania.

Częstotliwość załomu można ustawiając na dowolną wartość (niemniej jednak częstotliwość 50Hz jest wykorzystywana w praktyce najczęściej) w zależności od tego jaki proces technologiczny będzie wykonywany oraz od parametrów silnika i falownika.

Ważne jest uby nastawić częstotliwość załomu na falowniku (w naszym przypadku 87Hz) w przeciwnym razie silnik może ulec spaleniu lub falownik wskaże przeciążenie.

 

Wykres 1

Wykres 2

 

Wykres 1 pokazuje, że gdy silnik jest obciążony stałym momentem obrotowym to napięcie i moc układu rośnie proporcjonalnie do częstotliwości. Prąd silnika pozostaje niezmienny. Po dojściu charakterystyki do częstotliwości 50Hz (częstotliwość bazowa) napięcie  wyjściowe falownika przestaje wzrastać osiągając swój maksymalny poziom, moc przestaje rosnąć i pozostaje już na tym samym poziomie. Moment obrotowy silnika zaczyna maleć.

W przypadku techniki 87Hz silnik musi być połączony w trójkąt, podając napięcie zasilania 400 V. Oczywiście silnik połączony w trójkąt wymaga większego prądu oraz należy ustawić w falowniku częstotliwość załomu na 87Hz lub podać dane znamionowych wartości napięcia i częstotliwości silnika, tzn. 3×230V/50Hz.

Z wykresu 2 wynika, że w zakresie od 50 do 87Hz zachowuje się stała proporcja pomiędzy napięciem a częstotliwością czyli możemy regulować prędkość obrotową w zakresie 50 – 87Hz.

Bardzo ważne jest aby do techniki 87Hz stosować silniki czterobiegunowe. Prędkość tych silników może wzrosnąć do 2800 obr/min ale mimo tego, przed włączeniem silnika należy odczytać z tabliczki znamionowej czy silnik może pracować na takich obrotach. Należy również pamiętać aby silniki te również były odpowiednio chłodzone lub po prostu miały większe parametry w typoszeregu. Jeśli chodzi o falowniki to również powinien być większy o jeden stopień w typoszeregu.


Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE