Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Niezawodne przetwornice DC/AC serii SinusPro

2014.04.15
Niezawodne przetwornice DC/AC serii SinusPro

W ofercie sklepu internetowego www.sklepfalowniki.pl, od niedawna można zauważyć dostępność przetwornic DC/AC serii sinusPRO.  Jest to seria przetwornic wyprodukowanych przez firmę VOLT o bardzo dużych możliwościach, różnych zastosowaniach i przystępnych cenach jak na urządzania o takich parametrach. W obrębie serii produktów sinusPRO możemy wyróżnić trzy podkategorie przetwornic oznaczone odpowiednio literami "E", "S" i "W". W tym artykule w pierwszej kolejności przedstawię ogólne cechy przetwornic serii sinusPRO, a następnie osobno zaprezentuję możliwości reprezentantów, każdej z podkategorii przetwornic "E", "S" i "W".

 


 

Seria sinusPRO


 

Podstawową cechą, odróżniająca nagrzewnice opisywanej serii od klasycznych urządzeń innych producentów jest wytarzanie przez przetwornice tej serii na wyjściu napięcia przemiennego o przebiegu sinusoidalnym - takiego samego jakie jest dostępne w sieci elektroenergetycznej. Dzięki zastosowaniu w przetwornicach tej serii transformatora toroidalnego mogą być do nich podłączane jednocześnie urządzenia, o różnych mocach biernych - można łączyć obciążenia pojemnościowe, indukcyjne oraz rezystanycjne, co w przypadku klasycznych przetwornic DC/AC było by nie możliwe i groziło ich uszkodzeniem. Urządzenia wykorzystujące klasyczne rozwiązania na swoim wyjściu generują przebieg prostokątny (często błędnie nazywany "sinusoidą modyfikowaną"), zamiast czystej sinusoidy, co w przypadku podłączenia urządzeń o charakterze indukcyjnym lub pojemnościowym może skutkować ich uszkodzeniem.


Przetwornica sinusPRO-500E

Przetwornica sinusPRONajmniejsza przetwornica z serii sinusPRO-E, o mocy znamionowej 300W i mocy całkowitej 500VA. Może być zasilana z akumulatora prądem stałym DC o napięciu od 11 do 15V lub z sieci elektroenergetycznej napięciem w zakresie 140~275 VAC i częstotliwości 45~65 Hz. Na wyjściu przetwornicy uzyskuje się napięcie 230VAC ±1%, 50 Hz ± 0.5Hz, w przypadku gdy urządzenie pracuje z akumulatora, zaś 230VAC ±8%, 50 Hz ± 0.5Hz w przypadku pracy z sieci w trybie AVR. Przebieg napięcia generowanego przez urządzenie, jak już wspomniano wcześniej jest czystą sinusoidą (zniekształcenie kształtują się na poziomie poniżej 3%). Ponadto przetwornica sinusPRO-500E, jak również pozostałe urządzenia serii oraz wszystkie urządzenia serii "S" i "W" posiadają wbudowane zabezpieczenia: przeciążeniowe, temperaturowe, nad i podnapięciowe, przed rozładowaniem akumulatora, zwarciowe i przed przeładowaniem akumulatora.

 

 

 

 

Przetwornica sinusPRO-1000S

Przetwornica sinusPRO Reprezentantem serii "S" - dedykowanej do pracy z panelami solarnymi jest przetwornica sinusPRO-1000S o mocy znamionowej 700W i mocy całkowitej 1000VA. Obudowa przetwornicy została zaprojektowana w sposób umożliwiający łatwe powieszenie na ścianie, przewidziano w niej również bezpośrednie wejście do paneli słonecznych oraz przełącznik umożliwiający wybór, które z wejść ma być priorytetowe - panele solarne czy sieć AC. W przetwornicy zastosowano inteligentny algorytm MPPT (Maximum Power Point Tracking), pozwalający na określenie punktu mocy maksymalnej paneli PV w celu uzyskania jak największej wydajności. Wbudowany regulator solarny 30A pozwala na pracę przetwornicy przy napięciu paneli solarnych w zakresie 12 - 25VDC.

 

 

 

 

 

Przetwornice SinusPro serii W

Ostatnią przetwornicą z serii sinusPRO, którą zaprezentujemy w tym artykule jest o mocy znamionowej 1400W i mocy całkowitej 2000VA oznaczona symbolem sinusPRO-2000W. Przetwornica ta przeznaczona jest do pracy z akumulatorami o napięciu 24V (zakres dopuszczalnych wahań napięcia: 21-28V). Podobnie jak wszystkie przetwornice serii S została ona wyposażona w obudowę ułatwiająca powieszenie na ścianie, np. w kotłowni lub garażu, gdzie może być wykorzystywana jako awaryjne źródło zasilania dla pieców i pomp CO. Pozostałe parametry takie jak charakterystyka napięcia wyjściowego, zastosowane zabezpieczenia, itp. odpowiadają tym zastosowanym również w seriach "E" i "S".

Sinus PRO-2000W

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE