Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995
Dodaj swojš firmę do katalogu falowniki24.info.pl

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html
www.sklepfalowniki.pl

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Falowniki -dokumentacja,osprzęt, akcesoria, nowości » Monitorowanie pracy falownika
  • Autor:
  • ~GacekFF
  • Data dodania:
  • 2017-01-19 09:08:16
  • Lista tematów:
  • 12
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Zaznaczam że dopiero zaczynam przygodę z automatyką, dlatego moje pytanie może wydać się niektórym osobą banalne jednak nie znalazłem na nie jeszcze odpowiedzi.

    Są falowniki LG które sterują pracą wentylatorów przy odciągu trocin i pyłów od maszyn w zakładzie meblarskim. Zazwyczaj są to jeden - dwa falowniki dla jednej maszyny, które nie są ze sobą w żaden sposób połączone. Chcielibyśmy w jakiś sposób mieć możliwość pracy monitorowania tych urządzeń tak aby na bieżąco mieć podgląd które wentylatory pracują, a które nie.

    Czytałem artykuł na tym portalu na temat monitorowanie pracy falownika za pomocą programu Drive View, jednak tam było pokazane jedynie podłączenie tylko do jednego falownika, a ja jak już wspomniałem mam i kilka - czy można ten program połączyć również z kilkoma falownikami jednocześnie ??

    A może jest jakiś inny sposób w jaki można by zrealizować to zadanie ??
  • Autor:
  • ~Lion23
  • Data dodania:
  • 2017-01-23 08:13:41
  • Lista tematów:
  • 8
  • Ilosc postów:
  • 217
  • Drive View wykorzystuje protokół komunikacyjny Modbus, dzięki czemu jak najbardziej może obsłużyć więcej falowników.

    Urządzenia należało by ze sobą połączyć i każdemu nadać indywidualny adres do komunikacji, wówczas powinny pojawić się w Drive View.

  • Autor:
  • ~Grzesiek444
  • Data dodania:
  • 2017-02-02 08:16:56
  • Lista tematów:
  • 7
  • Ilosc postów:
  • 8
  • Nie wiem jednak czy taki monitoring przez DriveView będzie wystarczający - może w tym przypadku jakiegoś systemu SCADA lub chociażby panela wyświetlającego na bieżąco podstawowe informacje o stanie napędów.
  • Autor:
  • ~GacekFF
  • Data dodania:
  • 2017-02-06 09:21:25
  • Lista tematów:
  • 12
  • Ilosc postów:
  • 15
  • Rozwiązanie zaproponowane przez Grześka powinno być OK - panel wyświetlający informację o aktualnie pracujących maszynach.
odpowiedz na temat

Wydarzenia

 
 
Polecaj portal o przemiennikach częstotliwości - Falowniki24 znajomym
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Filmiki o falownikach LG/LS, LENZE, EURA i innych na portalu YouTUBE
P.H.U. ZAWEX

Polecamy

www.falowniki24.info.pl/szukaj-firmy
sklepfalowniki.pl/falowniki-sanyu.html
www.zawex.pl/?p=p_9&sName=falowniki-lg
sklepfalowniki.pl/falowniki-lg-m100.html
sklepfalowniki.pl/promocjafalownikow,3.html
Jakich informacji będziesz szukał na falowniki24.info.pl?



Zobacz wyniki

Polecane strony:

Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB    ACTIMAX    APATOR CONTROL    BERGES    CONTRPL TECHNIQUES    DANFOS    DELTA ELECTRONICS    ENEL    EURA Drives    FUJI    GE    HITACHI    HYUNDAY    INNE    INVERTEK DRIVES    KEB    LENZE    LOVATO    LUST    MITSUBISHI    MOELLER    NAIS    NORD    OMRON    pDRIVE    POWTRAN    SANTERNO    SCHNEIDER    SEW    TECO    TOSHIBA    TOYO DENKI    TWERD    VACON    YASKAWA    ZIEHL-ABEGG    LG/LS Industrial Systems    SIMENS   
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE