Potrzebujesz Falownik? Zadzwoń. Pomożemy w jego doborze. Tel: 665 470 995

Wydarzenia

www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-130.html
www.sklepfalowniki.pl
www.falowniki24.info.pl/artykuly/art-115.html

Zobacz:

Forum

odpowiedz na temat
Forum » Problemy,porady » Tabliczka znamionowa silnika
wstecz     Tabliczka znamionowa silnika
Autor: ~Stefan69
Data dodania: 2013-04-23 11:14:47
Lista tematów: 8
Ilosc postów: 2
Myślę o zakupie falownika LG, który regulowałby prędkością silnika. I mam tutaj problem. Powiedziano mi, że mogę kupić tańszy falownik zasilany jedno fazowo pod warunkiem, że silnik można „przepiąć” w trójkąt. Jeśli nie, - to będę musiał kupić falownik droższy zasilany z 3 faz. Jak mogę to odczytać z tabliczki znamionowej silnika?
Oto dane przepisane z tabliczki

Rated power: 1,5 kW
Poles(Synch speed): 2p (3000) r.p.m
Full load speed: 2850 r.p.m
Voltage: 230/400V
Frequency: 50 Hz
Connection: ∆/Υ
Amps full load (FLA): 5,15 / 2,97 A
Amps no-load (NLA): A
Autor: ~gambit
Data dodania: 2013-04-24 08:55:31
Lista tematów: 0
Ilosc postów: 38
W twoim przypadku mozesz kupić falownik LG zasilany z jednej fazy SV015iC5-1F. Zakres mocy tego falownika to 1,5kW, natomiast prąd wyjściowy to 8A.
Na tabliczce znamionowej twojego silnika jest symbol - "Connection: ∆/Υ ". Tak właśnie można odczytać czy silnik można "przepiąć" w trójkąt. (Connection - z ang. połączenie)
Autor: ~eplus
Data dodania: 2013-10-15 20:41:01
Lista tematów: 0
Ilosc postów: 77
Czasem zdarzy sie niespodzianka, jesli silnik byl przezwajany i fachowiec uproscil sobie robote, a uzytkownikowi zechce ulatwic podlaczenie, to silnik bedzie mial 3 wyprowadzenia i nie da sie przepiac na 230V.
odpowiedz na temat
Zadzwoń do nas!
17 855 51 28
Chcesz być
na bieżąco?
ABB     ACTIMAX     APATOR CONTROL     BERGES     CONTRPL TECHNIQUES     DANFOS     DELTA ELECTRONICS     ENEL     EURA Drives     FUJI     GE     HITACHI     HYUNDAY     INNE     INVERTEK DRIVES     KEB     LENZE     LOVATO     LUST     MITSUBISHI     MOELLER     NAIS     NORD     OMRON     pDRIVE     POWTRAN     SANTERNO     SCHNEIDER     SEW     TECO     TOSHIBA     TOYO DENKI     TWERD     VACON     YASKAWA     ZIEHL-ABEGG     LG/LS Industrial Systems     SIMENS    
©2012 P.H.U. ZAWEX, Krasne 830A, 36-007 KRASNE